Auchan Retail France

Opinie pracowników firmy Auchan Retail France - Warszawa, mazowieckie

Praca normalna. Nie dają premii za dodatkowe zaangażowanie.
Plusy
Dopłacanie do posiłku.
Minusy
Niskie zarobki.
Bardzo Poztywa ale, zawsze może być lepiej dążymy do doskonałości
Mozliwosc rozwoju w tej firmie - wysoka Kultura miejsca pracy - wysoka Najtrudniejsze czesci swojej pracy - czas przed swietami
Plusy
Dobre zarobki
Za mało płacą.na stanowisku pracuję się za dwóch na zmianie.bez awansu i premii.
Plusy
pół darmo posiłki
Minusy
niskie zarobki i wyzysk pracownika
Pracowałem w Auchan w Warszawie, a tam ( najprawdopodobniej też we wszystkich innych sklepach) wprowadzili tak zwaną "Temporę". Każdy pracownik oraz "gość" (osoba zatrudniona na terenie sklepu przez inną firmę, jak np.: hostessy) otrzymuje identyfikator - pracownicy dostają imienny, a "goście" otrzymują z odpowiednim dla działu sklepu (chemia, sport, tekstylia, słone, słodkie itd.) numerem - który to identyfikator muszą "odbijać" we wspomnianej wcześniej "Temporze". Tempora jest po prostu rejestratorem czasu pracy (R.C.P.). Od jakiegoś czasu, w Temporze należy odbijać się za każdym razem, gdy idzie się na papierosa (!!!) (Mam nałóg do oddania - ktoś coś?) - z tego, co pamiętam, to nikt nie pytał mnie o to, czy jestem palący i nie mówił mi, że jest to praca dla niepalących, bo palącym odlicza się każdą sekundę wyjścia na tego cholernego papierosa. Pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i tylko tu przyszło im do głowy odliczać przerwy na papierosa. Nie użyję słowa na "Ż"... A to nie wszystko, teraz trzeba się odbijać nawet wtedy, gdy idzie się do szafki po cokolwiek, choćby na 30 sekund, żeby wydmuchać nos!!! Całe szczęście, że jeszcze nie trzeba odbijać się idąc do toalety, ale jestem pewien, że to tylko do czasu... Absolutnie i szczerze nie polecam, bo traktują Cię tu jak robota... Jednym plusem w tej oborze są ludzie, zwykli pracownicy, którzy pomagają sobie, jak tylko mogą wbrew przeciwnościom losu (tzw. "górze")...
Plusy
Ludzie, którzy pomagają sobie wbrew tzw. "górze".
Minusy
Traktowanie ludzi jak roboty/niewolników
Praca ponad siły.Pracujesz za 3 osoby na 5 chodzących i chcących się wykazać. Co niektórzy Seniorowie stosują mobbing. Najdziwniejsze jest to że rano kilka osób chodzi i ocenia co masz zrobić a Ty masz zasuwać.Tego nie rozumiem że pieniądze są na utrzymanie tylu nierobów a na pracownika szkoda. Jedyny plus to stałe zatrudnienie bo nie mają odwagi powiedzieć Na Twoje miejsce mamy kogoś innego BO PENSJA tak niska że ludzie sami odchodzą nawet po jednym dniu pracy.Pracujesz praktycznie wszystkie weekendy.Jedna niedziela wolna co trzecia. W wawie płacą obecnie miedzy 2350 brutto a 2550 brutto. Poza wawa najniższa.
Plusy
Obiad za 4, 50.
Minusy
niskie zarobki, śmieszne premie, mobbing, praca ponad siły.
doskonały sklep, dobrzy ludzie, dobra praca i dobrzy pracownicy. Mi spodobało się jeżeli zaproponują, będę pracować znowu.
ograniczona dostępność narzędzi pracy, problemy komunikacyjne wynikające z niskiego poziomu profesjonalizmu, niejasno określona decyzyjność
Plusy
możliwość awansu, pakiet socjalny
Minusy
komunikacja, decyzyjność