Arvato

Opinie pracowników firmy Arvato

Znaleziono 33 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (1949)

Stryków

Od tygodni nie można się dodzwonić do kadr. Czy jest możliwość załatwienia błahych spraw przez telefon bez konieczności osobistego stawiennictwa?

Minusy

Brak kontaktu z działem administracji

Arvato Stryków

Praca sama w sobie lekka ,ale jeśli chodzi o atmosferę i panujący tam chaos ,pod tym względem jest tragedia. Osoby ma wyższym stanowisku najnormalniej pomiatają tymi na niższym stanowisku . Liderzy z Ukrainy którzy nie potrafią pomoc w żaden sposób ani nie idzie się z nim dogadać bo najważniejsza jest teraz ich sytuacja . Na zakładzie bardzo dużo obcokrajowców którzy pomiatają Polakami,administracja to jakiś żart,panie które przychodzą tylko napić się kawy i posiedzieć bo gdy idzie się do nich z problemem /cytuje „ Przecież zmieniłam ,może się pomyliłam może nie ,jeszcze czegoś pani chce „ - dziekuje bardzo za takie zachowanie .Po 3 miesiacach pracy - depresja gwarantowana . Odradzam ,warto się zastanowić czy jest się gotowym na taki horror .

Plusy

Minusy

Mnóstwo

Praca stanowczo nie dla mnie!

W firmie panuje chaos, zwykłego magazyniera traktuje się jak robota, który będzie ciężko pracował i wyrabiał nad ludzką normę...Każde jedno wyższe stanowisko od zwykłego magazyniera uważa się za Boga, jeśli nie zamierzasz im lizać tyłków, niestety nie będzie to dla Ciebie przyjemne miejsce pracy. Zbyt krótkie przerwy, podczas, gdy trwają wyprzedaże i pracuje się 12h, przerwa trwa zaledwie 20 minut. :)Firma jest przepełniona masą donosicieli. Ukraina ma lepsze warunki pracy niż Polska!

Plusy

Zatrudnią każdą osobę, z małym doświadczeniem jak i z dużym.

Minusy

Nieadekwatne zarobki do pracy, zmienny grafik, każde jedno wyższe stanowisko ma się za herosa, donosicielstwo, krótkie przerwy

Praca w Arvato godna polecenia

Do jednych z największych plusów należy przyjazna atmosfera pracy, zawsze można liczyć na pomoc kadry zarzadzajacej. Jeśli jesteś uczciwy, podchodzisz poważnie do zadań, wykonujesz pracę ze strannością to nie musisz się martwić o przyszłość w firmie. Jestem przeciwniczką tzw. ,,kolesiostwa" i ,,donosicielstwa", których wątek jest zawarty w jednej z poniższych opinii- osobiście się z tym nie spotkałam, w organizacji, jeśli są jakieś niejasności zawsze można poruszyć temat i znaleść wspólne rozwiązanie. Praca opiera się głównie na kontaktach z klientami niemieckojęzycznymi, dzięki czemu można bardzo rozwinąć język niemiecki zarówno mówiony, jak i pisany. Przerwy są wystarczająco długie, mam trochę doświadczenia i porównanie z innymi firmami zarówno na rynku polskim, jak i niemieckim. Minusem tematyka obsługi klienta, windykacja nie jest łatwym obszarem, jednak najważniejsze jest podejście do klienta, z czasem człowiek się uczy,w jaki sposób rozmawiać w efektywny, a także zadawalający sposób dla obu stron.

Gut für Anfang der Karriere

Gutes Arbeit Klima. Ich habe Menge tolle Leute kennenzulernen.

Plusy

Arbeit in freundlichen Atmosphäre

Minusy

Stressig, Arbeit unter Druck

Bzdura, jest super

Nie zgodze sie z powyższą opinią, Atmosfera jest bardzo przyjazna, ludzie sympatyczni. Owszem, skladamy się na prezent urodzinowy, ale i go otrzymujemy. Firma tez pamieta o urodzinach, naprawdę ten dzień jest wyjatkowy. Nikt wsciekle nie goni za przerwy, pilnujemy je sami. I nie jest to 2minuty, a tyle ile potrzebujesz, byle sie zmiescic w limicie dziennym. Jesli team leader ma nizsze wykształcenie Jes

😂

Odradzam odradzam odradzam No chyba, że wchodzenie w dupe jest Twoim mocnym argumentem w CV 😉

An average employer

Nice, helpful people The pay should be better Working hours acceptable Possibly to work in extra hours The company transport of employees is a big plus

Arvato Katowice

Absolutnie odradzam pracę w Arvato ( czy to w dziale księgowości czy na call centre) w Katowicach. Przede wszystkim rażące jest panujące tam kolesiostwo i donosicielstwo. Wśród kadry zarządzającej nie ma ani jednej nadającej się do tego osoby. Mimo, że jest to firma niemiecka i język powinien być dla nich must-have'm, część Team Leaderów nie ma nawet podstawowej znajomości tego języka. Zastępcy Team Leaderów wybijają się na donoszeniu na innych pracowników, co najczęściej kończy się zwolnieniem. Sztywny grafik pracy (od 8 lub od 9) nie pozwala na jakiekolwiek załatwienia czy to wyjścia prywatne. Pracownik rozliczany jest z każdej minuty od momentu wejścia do firmy do momentu wyjścia w kompletnie bezsensownym systemie. Pracowników jest coraz więcej, za to warunki sanitarne - kuchnia, łazienki są do tego nieprzystosowane. Firma próbuje wybić się na dawania ochłapowej wypłaty studentom.

Plusy

benefity

Minusy

niskie zarobki, niewykształcona kadra, donosicielstwo

Obóz pracy z teamleaderami, którzy mają problemy z własnym ego

Serdecznie polecam pracę w biurze w Katowicach na dziale windykacji w języku niemieckim, jeśli: - uwielbiacie być poganiani, - lubicie, gdy przerwa na toaletę trwa krócej niż 2 minuty, bo inaczej teamleader wzywa cię na rozmowę, bo Niemcy od razu dzwonią z informacją, że kogoś nie ma przy komputerze, - lubicie, gdy w biurze jest zimno i wieje w stopy, co sprawia, że jedynie siedzenie w czapce i kurtce zimowej was ratuje, a gdy wychodzicie na zewnątrz jest środek lata i ponad 25 stopni Celsjusza, a żadne prośby i błagania nie pomagają w wyłączeniu nawiewu, - satysfakcjonuje was co najmniej 100 rozmów dziennie na słuchawce, - satysfakcjonuje was utrudniony, a wręcz niemożliwy kontakt z przełożonym teamleadera i zwrócenie uwagi na problemy, bo znajduje się w Niemczech i nie ma do niego ani telefonu, ani maila, - uwielbiacie, gdy się was psychicznie nęka i dręczy, nie zważając na twoją sytuację życiową, traktując z góry, - akceptujecie, że jest system zmianowości i maksymalnie siedzi się w biurze do 19, - wprost uwielbiacie, gdy pracując w nowym miejscu pracy naciska się na zbiórki urodzinowe dla osób, których się nie zna, - gdy nie oczekujecie nowej, przydatnej wiedzy, która mogłaby w przyszłości zadecydować o awansie, - gdy nie dostajecie feedbacku, tylko od razu zaczynacie być obserwowani i złośliwie komentowani, - gdy satysfakcjonują was dodatki typu "owocowy poniedziałek", po czym przychodzi skrzynka jabłek drugiej kategorii, - gdy satysfakcjonuje was 3,7k za takie warunki, a przypominam, że wasz język musi być na poziomie C1. Generalnie jestem zadowolona, że -

Plusy

Żadnych

Minusy

Złośliwi teamleaderzy, praca jak w obozie, niejasne zasady, niskie zarobki

Jedna z tych pomyłek od których należy uciekać

Przede wszystkim, ochrona to coś więcej niż nieporozumienie. Dzięki takim typom krystalizują się wyobrażenia o obozach pracy. I trzeba przyznać, że Arvato z magazynem w Komornikach jest tego przykładem. Kultura wyrastająca wprost z milicyjnych piwnic i tym podobnych katowni. Pracodawca utrzymuje taki stan rzeczy dla zachowania dyscypliny wśród zatrudnionych i celem wymuszania "właściwego" tempa pracy, tudzież bezwarunkowego posłuszeństwa. Naciągane umowy, które pozostają w gestii pracodawcy to znak firmowy Arvato. Zapoznanie pracownika z powierzanymi obowiązkami i szkolenie czy instruktaż to fikcja. Eksploatowanie maszyn wymagających naprawy lub konserwacji, brak środków ochrony indywidualnej, a nawet puste apteczki. Ukraińscy pracownicy tymczasowi i na zleceniach kontrolują (czytaj: upośledzają) pracę osób zatrudnianych przez Arvato. Okres próbny pod takim nadzorem to koszmar. Wcześniej byłem skłonny myśleć, że tego rodzaju pogłoski to podkoloryzowane ploty powielane w jakiejś formie zemsty. Tak zwane normy stanowią zagadkę i można popaść w spore zdziwienie nad tym zjawiskiem. Nie opiszę "myków" stosowanych przez firmę, a które powodują niedoczas lub inne wymuszane błędy, ponieważ stanowi to opis procesów technologicznych, rzekomo będących tajemnicą firmy. W tym miejscu zachęcam do zasięgania porad lub składania skarg do Państwowej Inspekcji Pracy. Atmosfera siermiężna, swojactwo i grupki wspólnych interesów. Zdecydowanie nie polecam.

Plusy

Transport pracowniczy, w tym dla osób z miejscowości odleglejszych od Poznania

Minusy

Żenujące zarobki, kiepska atmosfera, niestabilny etat

Beznadziejna atmosfera

Poziom motywacji pracowników prawie zerowy, beznadziejna atmosfera, mobbing.

dobra atmosfera pracy

praca nie jest trudna, dobra atmosfera pracy ale niskie zarobki

Plusy

dobre warunki pracy

Minusy

Gran posibilidad de desarrollo.

Empresa donde podrás desarrollarte personal y profesionalmente y donde no escatiman en tu formación.

Plusy

Gran interés por formar a sus empleados.

Minusy

La sensación de pertenecer a una corporación.

Interesting, productive and international workplace

Working at Arvato gives me opportunities to improve both my English and my French. It is a productive environment and I get to serve customers from all over Europe, which I appreciate a lot.

Typical call center job

Good place to start your career and get a general understanding what a work in shared service centre is. Would not recommend for long time as work is very draining in the long run.

Ciężka praca fizyczna i niema porządku

na początek ciekawo się uczyć, ale później rozumiesz, ze twoja praca jest nie doceniona i za bardzo ciężka dla takich zarobków, brak czasu osobistego

Plusy

fajny kolektyw, mile kierownictwo, darmowe posilki

Minusy

niema rozwoju rozumowego i zawodowego

Negatyw.

Firma zatrudniająca na firmę, owszem, ale dziwne myślenie wobec pracowników. "Jeżeli daliśmy ci umowę na firmę, jesteś nasz od stóp do głów i możemy zrobić z tobą co chcemy". Zero liczenia się z opinią pracownika, mają chore zasady, które są nie do wytrzymania przez przeciętnego pracownika. Jak pisałem wyżej chore zasady, normalny szanujący siebie pracownik, nie wytrzyma ani z kulturą innych pracowników, ani z zasadami panującymi. Co do kadry zarządzającej, dałem 3 gwiazdki, gdy chciałem się zwolnić z natychmiastowym skutkiem, nie robili problemu. Choć usłyszałem wtedy komentarz, że jest praca dla chcącego pracować. Ja odpowiem niestety nie formalnie, ale owszem kto chce pracować, będzie pracował, ale z Szacunkiem do Swojej Osoby. Nie wszyscy są sprzedajni.

Plusy

Umowa z firmą.

Minusy

Zero szanowania, chore zasady, najniższa krajowa, pracujące weekendy.

Outsourcing Google

Salario buono per gli standard polacchi. Portafoglio clienti prestigioso. Ambiente giovane e dinamico. Cibo gratis.

Plusy

Cibo gratis, ping-pong, biliardino

Minusy

Barriere per gli stranieri che vogliono fare carriera

Good working condition

Fantastic learning opportunity. Made some great friends along the way.First manager I had was fantastic and supported his staff exceptionally well I recommend the company. Friendly workers. Working environment was amazing with many working benefits

Plusy

Good working hour

Minusy

Short and long breaks

Miejsce pracy w którym panuje dobra atmosfera.

Praca bardzo dobra, atmosfera również. Kultura na poziomie godnej polecenia, najprzyjemniejsza praca to komisjonowanie. Najtrudniejsze było pakowanie i wysyłanie rzeczy.

Plusy

Darmowy dojazd, darmowe jedzenie i napoje.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Arvato. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

Na podstawie 1949 opinii

3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym