Arvato

Opinie pracowników firmy Arvato

praca nie jest trudna, dobra atmosfera pracy ale niskie zarobki
Plusy
dobre warunki pracy
Minusy
Do jednych z największych plusów należy przyjazna atmosfera pracy, zawsze można liczyć na pomoc kadry zarzadzajacej. Jeśli jesteś uczciwy, podchodzisz poważnie do zadań, wykonujesz pracę ze strannością to nie musisz się martwić o przyszłość w firmie. Jestem przeciwniczką tzw. ,,kolesiostwa" i ,,donosicielstwa", których wątek jest zawarty w jednej z poniższych opinii- osobiście się z tym nie spotkałam, w organizacji, jeśli są jakieś niejasności zawsze można poruszyć temat i znaleść wspólne rozwiązanie. Praca opiera się głównie na kontaktach z klientami niemieckojęzycznymi, dzięki czemu można bardzo rozwinąć język niemiecki zarówno mówiony, jak i pisany. Przerwy są wystarczająco długie, mam trochę doświadczenia i porównanie z innymi firmami zarówno na rynku polskim, jak i niemieckim. Minusem tematyka obsługi klienta, windykacja nie jest łatwym obszarem, jednak najważniejsze jest podejście do klienta, z czasem człowiek się uczy,w jaki sposób rozmawiać w efektywny, a także zadawalający sposób dla obu stron.
Gutes Arbeit Klima. Ich habe Menge tolle Leute kennenzulernen.
Plusy
Arbeit in freundlichen Atmosphäre
Minusy
Stressig, Arbeit unter Druck
Nie zgodze sie z powyższą opinią, Atmosfera jest bardzo przyjazna, ludzie sympatyczni. Owszem, skladamy się na prezent urodzinowy, ale i go otrzymujemy. Firma tez pamieta o urodzinach, naprawdę ten dzień jest wyjatkowy. Nikt wsciekle nie goni za przerwy, pilnujemy je sami. I nie jest to 2minuty, a tyle ile potrzebujesz, byle sie zmiescic w limicie dziennym. Jesli team leader ma nizsze wykształcenie Jes
Odradzam odradzam odradzam No chyba, że wchodzenie w dupe jest Twoim mocnym argumentem w CV 😉
Nice, helpful people The pay should be better Working hours acceptable Possibly to work in extra hours The company transport of employees is a big plus
Absolutnie odradzam pracę w Arvato ( czy to w dziale księgowości czy na call centre) w Katowicach. Przede wszystkim rażące jest panujące tam kolesiostwo i donosicielstwo. Wśród kadry zarządzającej nie ma ani jednej nadającej się do tego osoby. Mimo, że jest to firma niemiecka i język powinien być dla nich must-have'm, część Team Leaderów nie ma nawet podstawowej znajomości tego języka. Zastępcy Team Leaderów wybijają się na donoszeniu na innych pracowników, co najczęściej kończy się zwolnieniem. Sztywny grafik pracy (od 8 lub od 9) nie pozwala na jakiekolwiek załatwienia czy to wyjścia prywatne. Pracownik rozliczany jest z każdej minuty od momentu wejścia do firmy do momentu wyjścia w kompletnie bezsensownym systemie. Pracowników jest coraz więcej, za to warunki sanitarne - kuchnia, łazienki są do tego nieprzystosowane. Firma próbuje wybić się na dawania ochłapowej wypłaty studentom.
Plusy
benefity
Minusy
niskie zarobki, niewykształcona kadra, donosicielstwo
Serdecznie polecam pracę w biurze w Katowicach na dziale windykacji w języku niemieckim, jeśli: - uwielbiacie być poganiani, - lubicie, gdy przerwa na toaletę trwa krócej niż 2 minuty, bo inaczej teamleader wzywa cię na rozmowę, bo Niemcy od razu dzwonią z informacją, że kogoś nie ma przy komputerze, - lubicie, gdy w biurze jest zimno i wieje w stopy, co sprawia, że jedynie siedzenie w czapce i kurtce zimowej was ratuje, a gdy wychodzicie na zewnątrz jest środek lata i ponad 25 stopni Celsjusza, a żadne prośby i błagania nie pomagają w wyłączeniu nawiewu, - satysfakcjonuje was co najmniej 100 rozmów dziennie na słuchawce, - satysfakcjonuje was utrudniony, a wręcz niemożliwy kontakt z przełożonym teamleadera i zwrócenie uwagi na problemy, bo znajduje się w Niemczech i nie ma do niego ani telefonu, ani maila, - uwielbiacie, gdy się was psychicznie nęka i dręczy, nie zważając na twoją sytuację życiową, traktując z góry, - akceptujecie, że jest system zmianowości i maksymalnie siedzi się w biurze do 19, - wprost uwielbiacie, gdy pracując w nowym miejscu pracy naciska się na zbiórki urodzinowe dla osób, których się nie zna, - gdy nie oczekujecie nowej, przydatnej wiedzy, która mogłaby w przyszłości zadecydować o awansie, - gdy nie dostajecie feedbacku, tylko od razu zaczynacie być obserwowani i złośliwie komentowani, - gdy satysfakcjonują was dodatki typu "owocowy poniedziałek", po czym przychodzi skrzynka jabłek drugiej kategorii, - gdy satysfakcjonuje was 3,7k za takie warunki, a przypominam, że wasz język musi być na poziomie C1. Generalnie jestem zadowolona, że - więcej...
Plusy
Żadnych
Minusy
Złośliwi teamleaderzy, praca jak w obozie, niejasne zasady, niskie zarobki
Przede wszystkim, ochrona to coś więcej niż nieporozumienie. Dzięki takim typom krystalizują się wyobrażenia o obozach pracy. I trzeba przyznać, że Arvato z magazynem w Komornikach jest tego przykładem. Kultura wyrastająca wprost z milicyjnych piwnic i tym podobnych katowni. Pracodawca utrzymuje taki stan rzeczy dla zachowania dyscypliny wśród zatrudnionych i celem wymuszania "właściwego" tempa pracy, tudzież bezwarunkowego posłuszeństwa. Naciągane umowy, które pozostają w gestii pracodawcy to znak firmowy Arvato. Zapoznanie pracownika z powierzanymi obowiązkami i szkolenie czy instruktaż to fikcja. Eksploatowanie maszyn wymagających naprawy lub konserwacji, brak środków ochrony indywidualnej, a nawet puste apteczki. Ukraińscy pracownicy tymczasowi i na zleceniach kontrolują (czytaj: upośledzają) pracę osób zatrudnianych przez Arvato. Okres próbny pod takim nadzorem to koszmar. Wcześniej byłem skłonny myśleć, że tego rodzaju pogłoski to podkoloryzowane ploty powielane w jakiejś formie zemsty. Tak zwane normy stanowią zagadkę i można popaść w spore zdziwienie nad tym zjawiskiem. Nie opiszę "myków" stosowanych przez firmę, a które powodują niedoczas lub inne wymuszane błędy, ponieważ stanowi to opis procesów technologicznych, rzekomo będących tajemnicą firmy. W tym miejscu zachęcam do zasięgania porad lub składania skarg do Państwowej Inspekcji Pracy. Atmosfera siermiężna, swojactwo i grupki wspólnych interesów. Zdecydowanie nie polecam.
Plusy
Transport pracowniczy, w tym dla osób z miejscowości odleglejszych od Poznania
Minusy
Żenujące zarobki, kiepska atmosfera, niestabilny etat
Poziom motywacji pracowników prawie zerowy, beznadziejna atmosfera, mobbing.
Empresa donde podrás desarrollarte personal y profesionalmente y donde no escatiman en tu formación.
Plusy
Gran interés por formar a sus empleados.
Minusy
La sensación de pertenecer a una corporación.
Working at Arvato gives me opportunities to improve both my English and my French. It is a productive environment and I get to serve customers from all over Europe, which I appreciate a lot.
Good place to start your career and get a general understanding what a work in shared service centre is. Would not recommend for long time as work is very draining in the long run.
na początek ciekawo się uczyć, ale później rozumiesz, ze twoja praca jest nie doceniona i za bardzo ciężka dla takich zarobków, brak czasu osobistego
Plusy
fajny kolektyw, mile kierownictwo, darmowe posilki
Minusy
niema rozwoju rozumowego i zawodowego
Firma zatrudniająca na firmę, owszem, ale dziwne myślenie wobec pracowników. "Jeżeli daliśmy ci umowę na firmę, jesteś nasz od stóp do głów i możemy zrobić z tobą co chcemy". Zero liczenia się z opinią pracownika, mają chore zasady, które są nie do wytrzymania przez przeciętnego pracownika. Jak pisałem wyżej chore zasady, normalny szanujący siebie pracownik, nie wytrzyma ani z kulturą innych pracowników, ani z zasadami panującymi. Co do kadry zarządzającej, dałem 3 gwiazdki, gdy chciałem się zwolnić z natychmiastowym skutkiem, nie robili problemu. Choć usłyszałem wtedy komentarz, że jest praca dla chcącego pracować. Ja odpowiem niestety nie formalnie, ale owszem kto chce pracować, będzie pracował, ale z Szacunkiem do Swojej Osoby. Nie wszyscy są sprzedajni.
Plusy
Umowa z firmą.
Minusy
Zero szanowania, chore zasady, najniższa krajowa, pracujące weekendy.
Salario buono per gli standard polacchi. Portafoglio clienti prestigioso. Ambiente giovane e dinamico. Cibo gratis.
Plusy
Cibo gratis, ping-pong, biliardino
Minusy
Barriere per gli stranieri che vogliono fare carriera
Fantastic learning opportunity. Made some great friends along the way.First manager I had was fantastic and supported his staff exceptionally well I recommend the company. Friendly workers. Working environment was amazing with many working benefits
Plusy
Good working hour
Minusy
Short and long breaks
Praca bardzo dobra, atmosfera również. Kultura na poziomie godnej polecenia, najprzyjemniejsza praca to komisjonowanie. Najtrudniejsze było pakowanie i wysyłanie rzeczy.
Plusy
Darmowy dojazd, darmowe jedzenie i napoje.
nice nice and one more time nice job, between cool people,
Plusy
clean job
Minusy
;)
Company has great atmosphere but poor management from client side which has to be obeyed. There is always filling uor client company does not want to cooperate with us and has a lot of suspections.
Plusy
free snacks
Ludzie!!!!!!!!! Omijajcie tą firmę w Holandii szerokim łukiem! Jednym słowem złodzieje i oszuści!! Przyjechałem do Holandii i już po 2 tygodniach były problemy mianowicie tydzień przestoju, później praca co drugi dzień lub tylko 2 razy w tygodniu, ŚMIECH NA SALI!! Po drugie nigdy nie podawajcie że macie prawo jazdy ponieważ kierowca będzie miał odtrącane co tydzień 15 euro za to że jest kierowcą!! ZŁODZIEJE! ZŁODZIEJE! I JESZCZE RAZ ZŁODZIEJE!
Plusy
ZERO!!!
Minusy
Brak pracy, niskie zarobki, oszustwo
  1. Opinie pracowników