Aon

Opinie pracowników firmy Aon

Znaleziono 11 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (4741)

bylo milo

ciekawe wyjazdy, mozliwosc pracy zdalnej. praca zarowno samodzielna jak i grupowa.

Aon: Ambiente più che stimolante

Mi si chiede di scrivere una recensione sull'azienda Aon, una grande Multinazionale dove ho solo visto che vanno avanti solo chi merita, che fanno carriera solo le persone che veramente meritano ed io ero tra loro. Anche io sono stata scelta per ricoprire un ruolo importante con grandi responsabilità. La Aon è un luogo di lavoro che sa' motivare le persone a dare sempre di più, c'è un enorme rispetto tra i colleghi e soprattutto una grande attenzione a gestire le persone. Per una multinazionale l'impiegato è importante, è colui che raggiunge gli obiettivi quindi va gratificato e motivato. Non succederà mai che un errore fatto da un impiegato venga esposto davanti a tutti i suoi colleghi, come invece succede in molte aziende abruzzesi. Quando si è gratificati e rispettati ci si sente motivati a fare di più per raggiungere gli obiettivi aziendali.

Plusy

Fitness Card, Copertura Sanitaria, Voucher per premi

Minusy

30 minuti per pausa pranzo

Fast growing company with vision

Aon is a fast growing company which is constantly looking for the best solutions in the field of HR Serices, Security management and consulting. Working in such company gives you an opportunity to develop your administrative, statistics and managerial skills.

Plusy

Exceptional atmosphere

Minusy

Constant change

Fatalna atmosfera

Najgorsza korporacja w Krakowie , byłem świadkiem mobingowania pracowników , awanse tylko dla młodych matek z dziećmi . Managerowie nie stosowali sie do prawa pracy. Zmuszanie do pracy w nocy.

Overall a great experience

It is a great company where you can learn a lot and quickly become independed in your everyday work. Cons: work- life balance.

good company but low salary

Aon is a good place to start your career. Unfortunately not a good one for your development. Salary is low and opportunities are not good enough. Company in Krakow is going trough some changes now and they are not good.

legionowo sztab dywizji

ddsadfeaedfsfvcsdvcdsvcdfxscvsdcvffsd vcfdczxv d xvcd xdsfcf vxvcvcfdcvfsdxvcxdfvffdxvdfvfdvfdxsv xfcvxfdvxfdxvfdvxsfvxfvfvxfobra....k..wa doceniam dobrze

Plusy

same plusy

Minusy

nie natknąłem się

Dobre miejsce na stary kariery

Firma przechodzaca intensywne zmiany, duzo mozliwosci rozwoju, przecietne (dolna granica mediany) benefity

developing place

I learned how to deal with daily diutes and how to organized my time to met with my taget and achived my and my team goals. I was focusing on continues service improvement and following client specific requirements to ensure that you meet the clients' exact needs.

Plusy

multisport card

Good place to start your career

Good place to start your career. Nice people and full of new career opportunities.

Dobra firma

Aon Hewitt jest jedna z bardziej przyjaznych korporacji na Krakowskim rynku.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Aon. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,6 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Porównaj Aon z

Informacje o firmie Aon w popularnych lokalizacjach

• Aon