ALIOR BANK

Opinie pracowników firmy ALIOR BANK

Chętnie wypowiem się na temat samej pracy:
moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś jest zaangażowany, stara się pracować dobrze jakościowo, ilościowo itd, w pracy skupia sie na pracy, jest nastawiony na rozwój i zdeterminowany, otwarty i kreatywny to może zajść daleko. Zazwyczaj na forum wylewane są same żale, myślę że rzadziej zagląda tu ktoś kto jest zadowolony z pracy. Niesprawiedliwe jest to, kiedy osoby które niezbyt przykładały się do swojej pracy - co wpłynęło na ich negatywne opinie wylewają pochopnie swoje żale na forum. Kierują się tylko negatywnymi doświadczeniami , które spowodowane były niesumienną pracą i konsekwencjami, które trzeba za to ponosić. Zdesperowane osoby wylewają swoje żale, nie widzą wtedy żadnych pozytywów i nie doceniają starań i zaangażowania innych.Czesto ludzie w emocjach piszą negatywne opinie. Ja szczerze mogę powiedzieć: jeśli jesteś zaangażowany, dokładny i będziesz się starał to możesz dużo osiągnąć. Ludzie z takim nastawieniem zapewne są za to doceniani. Zarządzanie jest na odpowiednim poziomie, brane są pod uwagę indywidualne preferencje. Można szczerze porozmawiać o swoich oczekiwaniach, pracodawcy chcą wiedzieć co sprawia / sprawiałoby Ci największą satysfakcję i mają to w miarę możliwości na uwadze Wiadomo- jest to Bank więc nastawienie na zysk, ale jest ukierunkowanie na to, żeby praca przynosiła satysfakcję, wiadomo że wtedy pracuje się lepiej. Dla osób zdeterminowanych, kreatywnych , otwartych, dokładnych i sumiennych, takich co chcą pracować- polecam.
Praca po której nikt nie płacze warto zadbać o wysoka place na początku ryzyko podwyżki znikome.

Plusy
Jak ktoś może pracować długimi godzinami to wykona plan i dostanie premie
Minusy
Presja, nadgodziny "bezplatne"
Kontakt z przełożonym na najwyzszym poziomie wspolpraca w zespole idealna.
Minusy
Brak podwyzki, slaby pakiet socjalny
Praca polegała na wykorzystywaniu umiejętności interpersonalnych z klientem oraz pracy w grupie. Wymagała podejmowania decyzji pod presją czasu. Przyjazna atmosfera w zespole. Średnia możliwość rozwoju.
Plusy
Cotygodniowy elastyczny grafik
dzień w pracy- telemarketing / D2D

możliwość rozwoju- zapomnij

kadra zarządzająca- deptanie nowych / bagatelizowanie rażących błędów zaprzyjaźnionych pracowników

współpracownicy- "pomoc" nowym polegająca na wprowadzaniu ich w błąd / pogarda dla klienta o niższym statusie

najtrudniejsza część pracy- siedzenie cicho w obliczu niekompetencji kierowniczki ( pozwalanie na łamanie procedur, spieranie się z klientami na temat polityki )

najprzyjemniejsza część pracy- wynagrodzenie
Plusy
szkolenie za miastem
Minusy
mało miejsca na wypisanie wszystkich minusów
Alior bank przejął firmę, kolejnym krokiem było zwolnienie wszystkich pracowników.
Minusy
pozyskiwanie Klientów, sprzedaż produktów bankowych. Zagajka Klientów salonu, telefony, spotkania.
pozyskiwanie klientów na różne sposoby-ulotki, telefon, spotkania oraz obsługa Klientów bieżących
interesujące szkolenia dla pracowników, wysokie możliwości rozwoju, wykwalifikowana kadra,
możliwości zależą od chęci jednostki
spotkałam tu wiele osób, dzięki którym mogłam się rozwinąć
Plusy
Pakiet sportowy, przyjacielska relacja
Minusy
Praca monotonna, ale z miłymi i przyjaznymi ludźmi. Wyrozumiała kadra zarządzająca.
Bardzo duże ryzyko związane z obsługą dokumentów i konieczność nieustannej kontroli swojej pracy. Utrudnione uzyskanie urlopu (zwłaszcza w okresie świąt) ze względu wpływ dużych ilości dokumentów i konieczność niemal natychmiastowej ich obsługi.

Docenienie przez przełożonych starań i osiągnięć przez nadanie nowych, bardziej ambitnych zadań.
Plusy
Miła atmosfera, możliwość pracy w młodym i dynamicznym zespole
Minusy
Niskie zarobki, utrudnione uzyskanie urlopu
Opening the branch of a bank, current customer service of the bank, answering the phone, carrying phone calls for customers out, meeting with customers outside of bank, too, signing loan agreements in all country, helping to new worker.
I learned to work on high level. I worked for a dozen or so hours per day. I learned I learnt the labour organization at many duties, too.

I was manager of individual customer at this work.

I helped my co-workers to know credit policy, serve customers, sell bank products and carry plans out.

The hardest part of the job was to many hours of work.

The most enjoyable part of the job was plans carried out in the 100% and my solary.
Plusy
Solary
Minusy
Long hours
Praca polega głownie na pozyskiwaniu nowych klientów oraz bieżacej obsłudze dotychczasowych klientów
Plusy
indywidualne ubezpieczenie, karta sportowa
Minusy
niska podstawa wynagrodzenia
Jak to w sprzedaży bywa ciśnienie "z góry" jest odczuwalne, w kadrze zarządzającej są osoby lepsze i gorsze, zależy jak kto trafi. Ale jedno jest pewne - jest sprzedaż jesteś najlepszy, brak sprzedaży = straszenie utratą pracy.
Oceniam przyzwoicie ,w miejscu w którym ja pracuję panuje sympatyczna atmosfera pracy i można liczyć na koleżeńska pomoc
Plusy
dobry pakiet socjalny
Minusy
umowa lojalnościowa
Wysoko ustawiony stopień wykonania planów, pięć elementów wpływających na uzyskanie premii miesięcznej/kwartalnej; często praca po 10-12 godzin w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.
Siedzący tryb pracy z bardzo krótkimi przerwami, ze względu na plan. Bardzo zgrany zespół ludzi i kompetentny menedżer.

Najtrudniejsza zawsze była końcówka miesiąca ze względu na dużą ilość wniosków kredytowych, które powinny być uruchomione w tym czasie, ze względu na plany sprzedażowe Oddziałów i Placówek Partnerskich oraz początek miesiąca, ze względu na małą liczbę wniosków wpływających z całej Polski i brak możliwości wyrobienia dziennych norm.

Najprzyjemniejsze momenty to otrzymywanie zasłużonej premii i integracyjne spotkania zespołów czy wyjazdy na olimpiady organizowane przez Bank.
Plusy
możliwość uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, opieka zdrowotna, karta Benefit, premie miesięczne/kwartalne i zgrany zespól
Minusy
dojazd do pracy ok.3h/dziennie
Praca dała mi duże możliwości poszezenia wiedzy jednak nie pozwoliła na dalszy rozwój. Wymagała poswiecenia zbyt dużej ilosci czasu, choć wynagradzana była sowicie. Profesjonalni współpracownicy, oraz bezpośredni przełożeni była motorem do pracy i mobilizacją w czekaniu na zmiany w podejściu do pracowników. Moja praca polegała zarówno na obsłudze bieżącaej, jak i sprzedaży nowych produktów, oraz budowaniu portfela klientów.
Plusy
mozliwosć zdobycia szerokiej wiedzy
Minusy
brak równowagi pomiedzy pracą a życiem osobistym
standardowa praca w korporacji, porównywalna do innych z którymi miałem styczność
moja ocena jest po środku, nie oceniam pracy na słuchawce wysoko ani na niskim poziomie, jest praca cięzka ale w dość stabilnych warunkach
Plusy
stałe godziny pracy
Minusy
niepewnośc pracy
Praca w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku. Pracuje w Placówce Partnerskiej więc panują tu inne zasady niż w Oddziale. Wynagrodzenie nie jest wysokie, a pracodawca nie wyróżnia się. Bardzo dużo obowiązków, porozumienie z pracownikami jest bardzo dobre.
Plusy
klienci
Minusy
plany
bardzo dobre miejsce pracy jednak występuje niezrozumiały system odpowiedzialności za obsługę kredytową klientów.
Plusy
stanowisko pracy samodzielne, wysokość premii za realizację planu
Minusy
rozliczanie od dochodu a nie wolumenu transakcji, odpowiedzialność za obsługę kredytu przez klienta, quasi windykator.
Zobacz więcej opinii o firmie ALIOR BANK
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w ALIOR BANK. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,2
3,1