ALIOR BANK

Opinie pracowników firmy ALIOR BANK

Chętnie wypowiem się na temat samej pracy:
moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś jest zaangażowany, stara się pracować dobrze jakościowo, ilościowo itd, w pracy skupia sie na pracy, jest nastawiony na rozwój i zdeterminowany, otwarty i kreatywny to może zajść daleko. Zazwyczaj na forum wylewane są same żale, myślę że rzadziej zagląda tu ktoś kto jest zadowolony z pracy. Niesprawiedliwe jest to, kiedy osoby które niezbyt przykładały się do swojej pracy - co wpłynęło na ich negatywne opinie wylewają pochopnie swoje żale na forum. Kierują się tylko negatywnymi doświadczeniami , które spowodowane były niesumienną pracą i konsekwencjami, które trzeba za to ponosić. Zdesperowane osoby wylewają swoje żale, nie widzą wtedy żadnych pozytywów i nie doceniają starań i zaangażowania innych.Czesto ludzie w emocjach piszą negatywne opinie. Ja szczerze mogę powiedzieć: jeśli jesteś zaangażowany, dokładny i będziesz się starał to możesz dużo osiągnąć. Ludzie z takim nastawieniem zapewne są za to doceniani. Zarządzanie jest na odpowiednim poziomie, brane są pod uwagę indywidualne preferencje. Można szczerze porozmawiać o swoich oczekiwaniach, pracodawcy chcą wiedzieć co sprawia / sprawiałoby Ci największą satysfakcję i mają to w miarę możliwości na uwadze Wiadomo- jest to Bank więc nastawienie na zysk, ale jest ukierunkowanie na to, żeby praca przynosiła satysfakcję, wiadomo że wtedy pracuje się lepiej. Dla osób zdeterminowanych, kreatywnych , otwartych, dokładnych i sumiennych, takich co chcą pracować- polecam.
Wypowiem się na temat działu IT. Proszę was nie popełniajcie tego błędu który ja popełniłem i nigdy nie podejmujcie pracy w tej firmie, nawet jeśli potrzebujecie zdobyć pierwsze doświadczenie, bo szybko się wypalicie zawodowo, a zamiast być szczęśliwymi ludźmi będziecie biegać po psychologach, psychiatrach i gastrologach z utraconym zdrowiem. W firmie nie ma od kogo się uczyć, pracują sami amatorzy którzy nie mają pojęcia o architekturze systemów. Menadżerowie to ludzie którzy nie mogą znaleźć lepszej pracy, bo są zbyt słabi, dostają stanowiska przez zasiedzenie w firmie, a o zarządzaniu mają zerowe pojęcie. Atmosfera okropna są równi i równiejsi. Czyli seniorzy, team leaderzy i menadżerowie wyżywają się na nowych pracownikach krzyczą, przeklinają, poniżają, mówią jaki jesteś beznadziejny i nic nie potrafisz... Nie ma też się od kogo uczyć, bo ludzie z większym doświadczeniem, to po prostu zbyt słabe osoby by znaleźć nową lepszą pracę i dlatego siedzą w tej firmie.... Doszło do mnie od znajomej która jeszcze tam pracuje (na szczęście tylko do końca tego miesiąca, bo też już nie mogła wytrzymać okropnej atmosfery) że są bardzo duże cięcia finansowe na projektach, co wcale mnie nie dziwi, bo nigdy w życiu nie dałbym pieniędzy na tak nieudolnie programowane i testowane systemy. Naprawdę nawet jeśli szukacie pierwszego doświadczenia w branży odpuśćcie sobie tę firmę, bo gorzej trafić się nie da...
Plusy
Minusy
Bardzo niska pensja, poniżanie pracowników
praca w tej firmie to koszmar, ciągłe nadgodziny oczywiście nie płatne, ciągły brak pracowników bo się zwalniają i pracuje się za trzech , brak podwyżek i awansu - bardzo wysokie plany ,bardzo często brak możliwości wzięcia dnia wolnego bo nie ma kto Cię zastąpić, szkolenia są ale dla centrali bo pracownik nie może się zapisać bo kto będzie pracował w tym czasie -brak zgody przełożonego
Minusy
niskie zarobki, nadgodziny
Dział IT w Krakowie to katastrofa. Słabe zarobki, mobbing, znęcanie się na pracownikach, brak ludzi z wiedzą i doświadczeniem. Developerzy, testerzy i analitycy zwalniają się masowo, bo ciężko pracować za tak śmieszne pieniądze jak proponuje ta firma, a w dodatku w nieprzyjaznej i stresującej atmosferze. Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy, a AB zatrudnia właśnie początkujących (bo szkoda im pieniędzy na specjalistów), to naprawdę zastanów się 1000 razy zanim złożysz CV do tej firmy, bo zamiast satysfakcjonującej pracy otrzymasz frustrację i szybkie wypalenie zawodowe.
Plusy
Minusy
Bardzo niskie, managerowie i seniorzy bez wiedzy i doświadczenia, poniżanie pracowników
pracownik jest najmniej ważny liczy się tylko wynik;
jesteś tak dobry jak twój ostatni kwartał
Stresujące miejsce pracy, niezdrowa rywalizacja, bardzo niskie płace
Ciekawa praca w miłej atmosferze, możliwość awansu, balans między pracą a życiem codziennym.
Szansa na podwyżkę = zero.
Ciągłe ciśnienie na nierealne plany.

Szkolenie na zasadzie będzie na następny dzień, ktości pokaże wytłumaczy co jak działa. Na następny dzień jak sie upominasz to słyszysz że nie ma na to czasu i jutro zrobimy szkolenie i tak w każdy dzień słyszy się to samo. Później obowiązuje zasada nie mamy czasu sam sie naucz, chodz na okolo pytaj proś sie o pomoc wszystkich a my ci później powiemy, że mało robisz w pracy.

Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś żałował że odszedł z Aliora.

Możliwość zdobycia premii co chwile jest utrudnianiana i co chwile są zmiany w systemie premiowym tak żebyś czasem jej nie dostał. Plus każda pierdoła, najmniejszy błąd jest dobry by ci ją obciąć albo całkiem zabrać.
Praca stresujaca mało zarobkowa ciągła rywalizacja
Sale of loans and investment products. Customer service, assistance in opening accounts, deposits and other banking products.
Mortgage service. Cash and non-cash operations.
Nie polecam, ciągła kontrola i nastawienie na plan. Dzwonienie do pracownika na urlopie czy zwolnieniu w celu spytania o drobną sprawę. Brak współpracy w zespole. Atmosfera nie do zniesienia. Widoczny brak wykształcenia managerskiego dyrektora, który blokował też możliwość awansu i z brakiem szacunku odnosił się do starszych od niego pracowników. Nie potrafił sobie poradzić z problemami zespołu. Ryalizacja i donoszenie na siebie nawzajem.
It was smal branch. Becouse I was working ther for over an year when manager was going on anual leave I was responsible for reports, casher checks and keap branch in perfect shape. I had every day contakt with customers and advise tchem to choose the best bank offer.
That was first place where I lerned how office work look like, how to operate office equipement and office programes.
bardzo dobre warunki pracy, firma wycofala się z rynku w trakcie rozowju ,
When Alior Bank was preparing to its IPO it started to lay down people to decrease the cost as much as it could. They launched the business very quickly and made it a strong brand and then fired people who built it.
Plusy
Great co-workers
Minusy
The place does not give a feeling of security
ZWK GDAŃSK-na start ok. Brak rozwoju - odradzam
Plusy
benefity ( bilety do kina, wczasy pod gruszą)
Minusy
Wynagrodzenie działu operacji na poziomie wegetacji, kolesiostwo wśród przełożonych i pracowników niższego szczebla, donosicielstwo jako szansa na awans, co miesiąc inna kwota wynagrodzenia, menadżer(niekompetentny, brak merytorycznej wypowiedzi)
I earn a lot of experience there, i learn many things about work in a financial institution and gain a new friend who teach me a lot about being sales specialist
Mobbing, obrażanie i stronniczosc. Oczernianie bezpodstawne bylych pracownikow przez dyrektorke. Wysokie cele ciezkie do zrealizowania, bardzo zależne od szczescia. Zle rozliczone wynagrodznie. Ciezko powiedziec, ze pakiet socjalny jest plusem, poniewaz jest on dostepny w kazdej korporacji. Bardzo duzo biurokracji, caly czas kolejkaz jesli pracuje sie na kasie a trzeba sprzedawac i umawiac klientow. Nie polecam jako byly pracownik, ciesze sie, ze to juz za mna.
Minusy
Wynagrodzenie, niekompetentna kadra
Beznadziejna atmosfera w pracy ciągle mała sprzedaż
Plusy
Żadnych
Minusy
Niskie zarobki bardzo nie miła atmosfera w pracy
Praca w korporacji - najważniejsi ludzie i atmosfera.
Zarobki takie sobie (praca w systemie 24/7), spoko pakiet socjalny (multisport na umowę o pracę, luxmed). Od jakiegoś czasu infolinia nie sprzedaje, więc jest całkiem sympatycznie
Plusy
możliwy wybór formy zatrudnienia, fajna atmosfera
Minusy
niskie zarobki, zmianowy system pracy
Modern employer with the flexible approach, possible homeoffice.
Plusy
Homeoffice.
Minusy
Pakiet socjalny.