ALDI
Zobacz wszystkie opinie o firmie ALDI

ALDI

Opinia pracownika firmy ALDI

Rekrutacja Aldi Gorzów

Niestety, zanim jeszcze marka pojawiła się na rynku gorzowskim to mój kontakt z tą firmą, a raczej jej przedstawicielką, czyli Panią regionu jest na poziomie najniższym. Wysłałem CV. Pani "regionalna" dnia 28.09.2022 po godzinie 13:30 zadzwoniła, czy jestem zainteresowany nadal, odpowiedziałem, że tak, a więc zadał pytanie, czy moge podjechać za chwile na romowe, ponieważ jak sama wyjaśniła jest jeszcze w hotelu X, na co odparłem, że nie dam rady w tej chwili ( dość dziwny termin na rozmowe o prace - na już ) Więc Pani odparła, żebym zadzwonił w poniedziałek. Więc jako osoba, której zależy na podjęciu pracy, a przynajmniej rozmowie by poznać szczegóły, to dzwonię... 03.10.2022 08:40, Pani ta co nie da się nie wyczuć, nie wie, ani kto dzwoni, ani po co w ogóle o tym fakcie zapomniała, ale umawia spotkanie na piątek tj.07.10.2022 N amoje pytanie, czy ustalimy godzine spotkania dziś, czy otrzymam sms'em, Pani ustala 10:00 na co ja się godzę, gdyż godzina ta bardzo mi pasuje. A teraz piątek 07.10.2022 godzina 09:20 dzwonię by po pierwsze potwierdzić umówione spotkanie o godzinie 10:00, po drugie zapytać, czy ewentualnie nic się nie zmieniło i spotkanie może odbyć się wcześniej gdyż jestem w okolicy. Ale niestety po 3 minutach Pani "regionalna" oddzwania i mówi, że nie można ani wcześniej, ani nawet na umówioną godzinę, gdyż uwaga! Pani jest jeszcze w Szczecinie, bo "zepsuł jej się samochód" ale chyba nie tylko samochód gdyż miała totalnie wywalone na rozmowe rekrutacyjną, a w zasadzie na mnie by łaskawie poinformować mnie o tym fakcie! na pół godziny przed rozmową tylko dlatego, -

Plusy

Kierownictwo z przypadku

Wszystko zależy od lokalizacji i kierownika. "Góra" chyba w ogóle nie kontroluje swoich sklepów. Kierownictwo postępuje niezgodnie z kodeksem, nie ustala grafików z góry nawet na tydzień, potrafi ściągnąć z wolnego z dnia na dzień bo "brakuje rąk do pracy" (to zatrudnijcie więcej osób?). Pracownik nie ma możliwości zaplanowania własnego życia, bo nie wiadomo, czy zaraz nie zmieni się grafik z dnia na dzień. Jeśli ktoś zwraca uwagę kierownictwu na niewłaściwie postępowanie, to się mści, a ci pogodzeni z losem są potulni i zgadzają się na brak respektowania własnych praw.Praca w pośpiechu, stresie i pod ludźmi, którzy myślą, że żyją w XIX wieku i mogą sobie pomiatać osobami na niższych stanowiskach. NIE POLECAM.

W ogłoszeniu jedno. W rzeczywistosci co innego

Pracuję w tej firmie kolejny rok. Próbuję od początku awansować na starszego sprzedawcę lub wyżej (mam kierunkowe wykształcenie wyższe), ale nie daje mi się na to szansy, bo, podobno jestem zbyt wolna na kasie (scan 4000-4800 na godzinę), bo podobno za wolno rozkładam mixy (przy wzroście 155cm nie ma jak biegiem rozłożyć palety, bez podestu, czy chociażby asekuracji koleżanki na zmianie, bo nie dam sobie rady na piekarni (skąd mam wiedzieć, jeśli nie mam możliwości spróbować dłużej niż 2 godziny, bo natychmiast wracam na kasę)... czuje się jakbym pracowała na akord, a i tak jest zawsze za wolno. Próbowałam rozmawiać z bezpośrednim przełożonym o chęci zmiany stanowiska - bez szans, bo skoro wyrabiam normę za 2 innych kasjerów, to nie będę robić nic innego - powiedziano mi to prosto w twarz. A jednocześnie będąc na kasie mam reagować na "dzwoniący" piec i leciec go wyłączyć i rozłożyć towar przykasowy szybko, nie zapominając o kolejce klientów. Do tego pomóc posprzątać na piekarni, posprzątać toalety, okleić 30% rabatem nabiał, mięso, ryby i stoisko z ciętymi sałatami, pierogami, gotowymi daniami... Niby kasjer-sprzedawca, a 5 innych stanowisk do ogarnięcia... Nadgodziny nie są mile widziane, mimo, że zostaje dłużej. Jestem na każde zawołanie, zawsze do dyspozycji, ale kompletnie nikt tego nie docenia. Co z tego, że mam skan 4000-5000 i klienci mnie chwalą, jak nie przekłada się to na nic. Mało tego, jeśli potrzebuje mieć danego dnia wolne, to jest problem, bo nie ma jak ruszyć grafiku. Firma głucha na sugestie klientów odnośnie karty lojalnościowej, honorowania Karty Dużej Rodziny, -

Minusy

niskie zarobki, nieadekwatne do wymagań, zbyt malo personelu na zmianie

Jak wycisnąć z pracownika 200% normy

W tej firmie kasjer ma pracować jednocześnie na 3 stanowiskach - Od palety (40 minut na rozłożenie palety mix) biega do kasy, a w międzyczasie odpieka pieczywo. Na dodatek firma nie zatrudnia żadnej ochrony na sklepy, za to oczekuje łapania złodziei przez kasjera.Praca na dwie zmiany 6-14:15, 14-22:15, w tym 15 minut przerwy. Częste zmiany w 4 albo nawet 3 osoby, zdarza się że kierownik musi siedzieć na kasie. Prowadzący zmianę robią mają robotę kasjera i kierownika jednocześnie (oczywiście za pensje tego pierwszego).Sklepowy system z epoki handlu łupanego - wygląda jak DOS i tak samo się nim operuje. Kierownicy robią zamówienia na kartce, a jedyne skanery przyjeżdżają na inwenturę (robioną w godzinach pracy sklepu).Szeregowy pracownik nie ma możliwości kontaktu z kadrami - wszelkie sprawy załatwiane przez kierownika rejonu.Szkolenia dodatkowe - brak , premia świąteczna - brak, pakiet socjalny - brak, dopłaty do urlopu - brak, premia za obecność - brak.Na plus bony żywieniowe ok. 200zł miesięcznie, ubezpieczenie zdrowotne w Allianzie i atmosfera wśród kasjerów - chociaż to ostatnie to nie zasługa firmy :)

Plusy

Bony żywieniowe

Minusy

Nakład pracy, brak premii, stres

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w ALDI. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

Na podstawie 1932 opinii

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym