ALDI
Zobacz wszystkie opinie o firmie ALDI

ALDI

Opinia pracownika firmy ALDI

ALDI , Warszawa

Niestety, na wyższych stanowiskach ludzie z przypadku . W większości są to osoby , które nie przeszły przez sito rekrutacyjne w Lidlu , bądź których pozbył się Lidl . Największy zarzut , kodeks pracy - równe traktowanie w zatrudnieniu .Kiedy powstał wakat na stanowisku Kierownik Sklepu , mój Menager regionu wybrał swoją koleżankę z Lidla . Pracowała 2 miesiące w firmie , ja zostałem pominięty mimo swego 3-letniego stażu. Najgorsze jest to że jej wiedza była mała i o większość spraw pytała się mnie . Nigdy nie doczekałem się wyjaśnień . Tempo pracy podkręcone na maksa , i ciągle słyszałem : robisz dobrze ale kiedyś robiłeś lepiej i szybciej .

Plusy

wypłata na czas

2,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym

W ogłoszeniu jedno. W rzeczywistosci co innego

Pracuję w tej firmie kolejny rok. Próbuję od początku awansować na starszego sprzedawcę lub wyżej (mam kierunkowe wykształcenie wyższe), ale nie daje mi się na to szansy, bo, podobno jestem zbyt wolna na kasie (scan 4000-4800 na godzinę), bo podobno za wolno rozkładam mixy (przy wzroście 155cm nie ma jak biegiem rozłożyć palety, bez podestu, czy chociażby asekuracji koleżanki na zmianie, bo nie dam sobie rady na piekarni (skąd mam wiedzieć, jeśli nie mam możliwości spróbować dłużej niż 2 godziny, bo natychmiast wracam na kasę)... czuje się jakbym pracowała na akord, a i tak jest zawsze za wolno. Próbowałam rozmawiać z bezpośrednim przełożonym o chęci zmiany stanowiska - bez szans, bo skoro wyrabiam normę za 2 innych kasjerów, to nie będę robić nic innego - powiedziano mi to prosto w twarz. A jednocześnie będąc na kasie mam reagować na "dzwoniący" piec i leciec go wyłączyć i rozłożyć towar przykasowy szybko, nie zapominając o kolejce klientów. Do tego pomóc posprzątać na piekarni, posprzątać toalety, okleić 30% rabatem nabiał, mięso, ryby i stoisko z ciętymi sałatami, pierogami, gotowymi daniami... Niby kasjer-sprzedawca, a 5 innych stanowisk do ogarnięcia... Nadgodziny nie są mile widziane, mimo, że zostaje dłużej. Jestem na każde zawołanie, zawsze do dyspozycji, ale kompletnie nikt tego nie docenia. Co z tego, że mam skan 4000-5000 i klienci mnie chwalą, jak nie przekłada się to na nic. Mało tego, jeśli potrzebuje mieć danego dnia wolne, to jest problem, bo nie ma jak ruszyć grafiku. Firma głucha na sugestie klientów odnośnie karty lojalnościowej, honorowania Karty Dużej Rodziny, -

Minusy

niskie zarobki, nieadekwatne do wymagań, zbyt malo personelu na zmianie

Jak wycisnąć z pracownika 200% normy

W tej firmie kasjer ma pracować jednocześnie na 3 stanowiskach - Od palety (40 minut na rozłożenie palety mix) biega do kasy, a w międzyczasie odpieka pieczywo. Na dodatek firma nie zatrudnia żadnej ochrony na sklepy, za to oczekuje łapania złodziei przez kasjera.Praca na dwie zmiany 6-14:15, 14-22:15, w tym 15 minut przerwy. Częste zmiany w 4 albo nawet 3 osoby, zdarza się że kierownik musi siedzieć na kasie. Prowadzący zmianę robią mają robotę kasjera i kierownika jednocześnie (oczywiście za pensje tego pierwszego).Sklepowy system z epoki handlu łupanego - wygląda jak DOS i tak samo się nim operuje. Kierownicy robią zamówienia na kartce, a jedyne skanery przyjeżdżają na inwenturę (robioną w godzinach pracy sklepu).Szeregowy pracownik nie ma możliwości kontaktu z kadrami - wszelkie sprawy załatwiane przez kierownika rejonu.Szkolenia dodatkowe - brak , premia świąteczna - brak, pakiet socjalny - brak, dopłaty do urlopu - brak, premia za obecność - brak.Na plus bony żywieniowe ok. 200zł miesięcznie, ubezpieczenie zdrowotne w Allianzie i atmosfera wśród kasjerów - chociaż to ostatnie to nie zasługa firmy :)

Plusy

Bony żywieniowe

Minusy

Nakład pracy, brak premii, stres

Praca dla t.zw twardych zawodników.

Praca odbywa się pod ogromną presją czasu. Pracownik ma za zadanie wykonywać wiele czynności, niemal jednocześnie. Minimalna obsada na zmianie powoduje, że praca odbywa się w nieustannym biegu między salą sprzedaży a kasą. Za drobne uchybienia straszą zwolnieniami dyscyplinarnymi. Brak wsparcia u kadry wyższego szczebla, brak komunikacji z pracownikami. Brak możliwości bezpośredniego kontaktu szeregowego pracownika z centralą, np z kadrami. Nierówne rozdzielanie zadań wśród pracowników. Często zmieniające się zasady i wytyczne za którymi trudno nadążyć, co generuje błędy. Plusem jest to, że trudno się tutaj nudzić i koleżeńska atmosfera wśród szeregowych pracowników.

Plusy

Bony żywieniowe co miesiąc.

Minusy

brak premii, praca pod dużą presją

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w ALDI. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,9 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu