ALDI

Opinie pracowników firmy ALDI

Znaleziono 17 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (1833)

Lubliniec

Wszystko zależy od kierownika sklepuJeśli jesteś uległy i nie czepiasz się o swoje to jest ok, ale jeśli stawia się to nie ma co szukać

Minusy

Kierownik sklepu

W ogłoszeniu jedno. W rzeczywistosci co innego

Pracuję w tej firmie kolejny rok. Próbuję od początku awansować na starszego sprzedawcę lub wyżej (mam kierunkowe wykształcenie wyższe), ale nie daje mi się na to szansy, bo, podobno jestem zbyt wolna na kasie (scan 4000-4800 na godzinę), bo podobno za wolno rozkładam mixy (przy wzroście 155cm nie ma jak biegiem rozłożyć palety, bez podestu, czy chociażby asekuracji koleżanki na zmianie, bo nie dam sobie rady na piekarni (skąd mam wiedzieć, jeśli nie mam możliwości spróbować dłużej niż 2 godziny, bo natychmiast wracam na kasę)... czuje się jakbym pracowała na akord, a i tak jest zawsze za wolno. Próbowałam rozmawiać z bezpośrednim przełożonym o chęci zmiany stanowiska - bez szans, bo skoro wyrabiam normę za 2 innych kasjerów, to nie będę robić nic innego - powiedziano mi to prosto w twarz. A jednocześnie będąc na kasie mam reagować na "dzwoniący" piec i leciec go wyłączyć i rozłożyć towar przykasowy szybko, nie zapominając o kolejce klientów. Do tego pomóc posprzątać na piekarni, posprzątać toalety, okleić 30% rabatem nabiał, mięso, ryby i stoisko z ciętymi sałatami, pierogami, gotowymi daniami... Niby kasjer-sprzedawca, a 5 innych stanowisk do ogarnięcia... Nadgodziny nie są mile widziane, mimo, że zostaje dłużej. Jestem na każde zawołanie, zawsze do dyspozycji, ale kompletnie nikt tego nie docenia. Co z tego, że mam skan 4000-5000 i klienci mnie chwalą, jak nie przekłada się to na nic. Mało tego, jeśli potrzebuje mieć danego dnia wolne, to jest problem, bo nie ma jak ruszyć grafiku. Firma głucha na sugestie klientów odnośnie karty lojalnościowej, honorowania Karty Dużej Rodziny, -

Minusy

niskie zarobki, nieadekwatne do wymagań, zbyt malo personelu na zmianie

ALDI , Warszawa

Niestety, na wyższych stanowiskach ludzie z przypadku . W większości są to osoby , które nie przeszły przez sito rekrutacyjne w Lidlu , bądź których pozbył się Lidl . Największy zarzut , kodeks pracy - równe traktowanie w zatrudnieniu .Kiedy powstał wakat na stanowisku Kierownik Sklepu , mój Menager regionu wybrał swoją koleżankę z Lidla . Pracowała 2 miesiące w firmie , ja zostałem pominięty mimo swego 3-letniego stażu. Najgorsze jest to że jej wiedza była mała i o większość spraw pytała się mnie . Nigdy nie doczekałem się wyjaśnień . Tempo pracy podkręcone na maksa , i ciągle słyszałem : robisz dobrze ale kiedyś robiłeś lepiej i szybciej .

Plusy

wypłata na czas

Jak wycisnąć z pracownika 200% normy

W tej firmie kasjer ma pracować jednocześnie na 3 stanowiskach - Od palety (40 minut na rozłożenie palety mix) biega do kasy, a w międzyczasie odpieka pieczywo. Na dodatek firma nie zatrudnia żadnej ochrony na sklepy, za to oczekuje łapania złodziei przez kasjera.Praca na dwie zmiany 6-14:15, 14-22:15, w tym 15 minut przerwy. Częste zmiany w 4 albo nawet 3 osoby, zdarza się że kierownik musi siedzieć na kasie. Prowadzący zmianę robią mają robotę kasjera i kierownika jednocześnie (oczywiście za pensje tego pierwszego).Sklepowy system z epoki handlu łupanego - wygląda jak DOS i tak samo się nim operuje. Kierownicy robią zamówienia na kartce, a jedyne skanery przyjeżdżają na inwenturę (robioną w godzinach pracy sklepu).Szeregowy pracownik nie ma możliwości kontaktu z kadrami - wszelkie sprawy załatwiane przez kierownika rejonu.Szkolenia dodatkowe - brak , premia świąteczna - brak, pakiet socjalny - brak, dopłaty do urlopu - brak, premia za obecność - brak.Na plus bony żywieniowe ok. 200zł miesięcznie, ubezpieczenie zdrowotne w Allianzie i atmosfera wśród kasjerów - chociaż to ostatnie to nie zasługa firmy :)

Plusy

Bony żywieniowe

Minusy

Nakład pracy, brak premii, stres

Praca dla t.zw twardych zawodników.

Praca odbywa się pod ogromną presją czasu. Pracownik ma za zadanie wykonywać wiele czynności, niemal jednocześnie. Minimalna obsada na zmianie powoduje, że praca odbywa się w nieustannym biegu między salą sprzedaży a kasą. Za drobne uchybienia straszą zwolnieniami dyscyplinarnymi. Brak wsparcia u kadry wyższego szczebla, brak komunikacji z pracownikami. Brak możliwości bezpośredniego kontaktu szeregowego pracownika z centralą, np z kadrami. Nierówne rozdzielanie zadań wśród pracowników. Często zmieniające się zasady i wytyczne za którymi trudno nadążyć, co generuje błędy. Plusem jest to, że trudno się tutaj nudzić i koleżeńska atmosfera wśród szeregowych pracowników.

Plusy

Bony żywieniowe co miesiąc.

Minusy

brak premii, praca pod dużą presją

Dramat

Jeśli chcecie pracować w miejscu w którym powtarza się ciagle ile to osób jest chętnych do pracy to jest to miejsce idealne dla Was. Brak benefitów (chyba ze 10 zł dofinansowania ok system uznamy za benefit) Brak premii motywacyjnychSama praca jak za komuny, miliard segregatorów, tona papierów, zero informatyzacji. Szef który ma wybujałe ego i chce zwalniać wszystkich bo każdy ma coś z głowa. Brak równoważnego czasu pracy- nigdy nie wiesz kiedy wyjdziesz- tzn jak skończysz prace czyli 2 czy 3 h później i ciesz się bo Ci zapłacą przecież. Łamanie przepisów BHP i prawa pracy w Aldi to norma

Plusy

Mobbing w miejscu pracy

Minusy

Brak premii, brak

Aldi

Pracowałam na stanowisku kierowniczym przez 11 lat , na zarobki nie narzekałam kasjerzy też ładnie wychodzili z wypłatami za nadgodziny firma oczywiście wypłaca pieniądze,jedyny minus jaki jest to zamała liczba pracowników w szczególności jak jeszcze ktoś wypadnie na L-4 to zasuwałam z dwoma a czasem i z jedną pracownicą.Polecam bo atmosfera ok ale zmiany w grafiku z dnia na dzień uciążliwe dla wszystkich pracowników .

Plusy

Socjal ok

Minusy

Ściąganie w dniu wolnym do pracy lub zmiany z ranki na popkę ramki

Miejsce pracy stałej

Typowy sklep, gdzie wszystko jest na swoim miejscu - w pozytywnym tego zdania znaczeniu.

Nie polecam Aldi Koziegłowy

Mój chłopak w połowie stycznia otrzymał informację, że będzie zatrudniony w Aldi po zrobieniu badań. Badania zrobił, jednak umowę miał mieć podpisaną na początku lutego i wtedy dowiedział się, że może rozpocząć pracę dopiero od początku marca. Dzisiaj otrzymał informację, że nie ma dla niego pracy w przeciągu miesiąca lub dwóch. Jako pracodawca takie podejście jest niepoważne. Brak mi nawet słów jak opisać takie zachowanie. Sama prowadzę własną firmę i nie wyobrażam sobie zwodzić kogoś przez dłuższy okres czasu, skazując ludzi na życie z jednej pensji, bo przecież "podpisanie umowy już czeka", a w rezultacie nie mieć nawet odrobiny przyzwoitości żeby przedzwonić wcześniej i podziękować. WSTYD

Fajna praca

Ok, było miło, mili ludzie pomocni! No i oczywiście fajna praca

Praca nie dla każdego

Panuje delikatna lecz widoczna rywalizacja wywołana naciskiem "góry". Każdy jest zachęcany przez system premiowy co powoduje podnoszenie minimalnych wydajności przez co część osób przestaje dawać sobie rade zwłaszcza osoby starsze lub ze słabszą kondycją. Nikłe są szanse na rozwój zawodowy zaczynając od zwykłego pracownika magazynowego.

Miejsce pracy z możliwością awansu

Praca nie byłaby taka zła gdyby zatrudniali odpowiednią ilość pracowników na zmianie . 3 osoby w tym jedna kasjerka to za mało by idealnie poprowadzić sklep( odebrać towar , wyłożyć, umyć sklep, pilnować świeżości warzyw i owoców i pilnować złodzieji).

Plusy

Co miesiąc bony żywnościowe

Minusy

Zbyt częste inwentaryzacje, przymusowe nadgodziny przy np. Przebudowie sklepu, częste zmiany w grafiku pracy

Bardzo mała ilość pracowników na sklepie 3/4 etatu

Mała kadra, dużo pracy.Czasem pracuje się systemem 1/1 Obowiązków wiele do wykonania a płaca nie zachwyca. Brak rozwoju zawodowego.

Plusy

Wypłata na czas

Minusy

Etat 3/4

Moja ocena to trzy gwiazdki

Praca w ALDI nie była zła lecz wymagali zbyt wiele.

Plusy

Możliwość robienia przerw kiedy się chce.

Minusy

Mobbing ciagla rotacja pracownikow

Mobbing popedzanie brak mozliwosci rozwoju niemila atmosfera wprowadzana przez kierowniczke ktora obecnie przebywa w kamiennen gorze gdyz zostala przeniesiona

Plusy

Zarobki ok

Minusy

Mobbing

Gliwice

Ciagla gonitwa, przymus zostawania nadgodzin, mobing

buena

Tareas de obertura, cobro y cierre, gestion de caja fuerte, recepcion de mercancia, realizacion de productos, limpieza del local y cierre del dia

Plusy

nada

Minusy

no hay nada

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w ALDI. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,9 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu