Żabka

Opinie pracowników firmy Żabka

Znaleziono 58 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (59)

Tylko dla zdesperowanych i uczniów/studentów

Pracowałam w Żabce w dwóch różnych okolicznościach, kiedy potrzebowałam pieniędzy na już. Do sklepu wystarczy przyjść z ulicy, a właściciel powie ci że możesz pracować od jutra, albo nawet tego samego dnia. Straszny przemiał wśród pracowników, Panie opowiadające swoim koleżankom przez telefon o ostatniej imprezie z odrażająca ilością przekleństw niestety zdążają się trochę zbyt często w tej sieci. Ilość "menelstwa" zależy od lokalizacji, jednak chyba wszędzie zdarzają się sytuacje kiedy musisz wybierać z dwojga złego: sprzedać alkohol już wstawionemu Panu i narazić siebie i sklep na odpowiedzialność karną albo odmówić obsłużenia i w wyniku tego przyczynić się do powstania awantury a nawet kradzieży wspomnianego trunku. Zamykanie samemu sklepu pełnego alkoholu o 23 też nie jest najbezpieczniejszą rzeczą na świecie. Na pełen etat ciężko tam wytrzymać, polecam tylko dorywczo ze względu na łatwy zarobek.

Plusy

Szybkie pieniądze w potrzebie, na koniec dnia można zabrać do domu jedzenie któremu kończy się data ważności, uczy organizacji kiedy jesteś samemu na zmianie, klimatyzacja

Minusy

Brak przerw, zarobki poniżej minimalnej krajowej, niedogodne godziny, praca niezależnie od dnia tygodnia, brak umowy, stres i moralnie konfliktujące sytuacje

Szefostwo ŻABKI na BEMOWIE, to złodzieje i oszuści

Wszystkim tym którzy zdecydują się na pracę w ŻABCE w Warszawie 01-494 przy ul. Osmańczyka 22 lokal 158 (Bemowo) serdecznie wszystkim odradzam i ostrzegam ! Szefostwo jest NIEWYPŁACALNE ! ! ! Jestem byłym pracownikiem tego sklepu przepracowałem jeden cały miesiąc a dokładnie 204/h i nie zobaczyłem ani grosza ! ! ! Szef tłumaczył, że nie dostał przelewu, z podpisaniem umowy też zwlekał cały miesiąc ! ! ! Niech nikt z was nie idzie pracować do ŻABKI pod ten adres, nie róbcie tego samego błędu co ja.

Plusy

Minusy

Praca przez cały m-c za darmo! Szefostwo jest nie wypłacalne!

Świetna praca

Pracowałam w żabce w lipcu 21 r. (przez praktyki zawodowe musiałam tymczasowo odejść). Ale nie zmienia to faktu, że wracam tam niedługo. Pracowałam w Żorach w galerii "Wiślanka". Szefowa trafiła mi się super, miła i wyrozumiała kobieta. Gdy potrzebowałam wolnego dnia, inna kasjerka mnie zastąpiła. Wypłata w terminie. Do moich obowiązków należała kasa, dokładanie towaru, zmienianie półek jeśli był nowy harmonogram, przygotowanie do dostawy na następny poranek. Trafiłam też na super kasjerkę, która mnie wszystkiego uczyła. Potem już zostawałam sama, ale zawsze mogłam liczyć na pomoc jej lub szefowej. Na rozmowie zostałam zapytana, na jakiej umowie chcę pracować (umowa o pracę lub umowa na czas nieokreślony) oraz zostały mi podane różnice pomiędzy nimi. Wybrałam na czas nieokreślony, a jako iż nie skończyłam 26 r. życia, pracowałam na stawce 18,30zł/h. Od poniedziałku do soboty pracowałam 8,5h, a w niedziele robiłam 12h i pod wieczór dostawałam pieniądze do ręki za ten dzień (200zł dodatkowo liczone do wypłaty). Jeśli był dzień, gdzie chciałam popracować więcej, też nie było problemu. Jest to idealna praca na stałe oraz aby sobie dorobić podczas nauki. Grafik elastyczny i jasny. Jeśli miałam pracować w innej żabce któregoś dnia, byłam poinformowana o tym osobiście przez szefową oraz telefonicznie, SMS.

Plusy

Łatwe nabijanie punktów w aplikacji żappka, wysokie zarobki, elastyczny grafik, łatwa komunikacja z szefową i kasjerami, przyjemna atmosfera

Minusy

Moim zdaniem BRAK -

Manufaktura ul. Karskiego

Praca bez umowy, agresywna pracownica będąca alkoholiczką, arogancka, nie wypłaca szefowa pensji, przeterminy z przed roku, brud, istna masakra, nie zgodność cen.

Plusy

Wszystko zależy od zespołu i szefostwa

Minusy

Brak wyrozumiałości

Praca w Żabce.

9 listopada podjęłam pracę w Żabce.Wszystko ładnie, pięknie, warunki dogadaliśmy, umowa miała być podpisana po badaniach w Medycynie Pracy. Czas mijał, sama co jakiś czas pytałam o umowę, słysząc w odpowiedzi, że trzeba do księgowej jechać, i że trzeba badania lekarskie załatwić, ale działania w tym kierunku zero. Do tego w praniu wyszło, że codziennie trzeba się dopytać gdzie I o której ma się zmianę, gdyż będziemy przerzucani na Grobla i na Strzelecką jak szefowej będzie wygodnie. Zero grafiku, zero miejsca na posiłek, zero pomieszczeń socjalnych zresztą często nawet nie ma czasu żeby w spokoju herbatę wypić, a co dopiero zjeść...Zapie*dalałam jak wół, zostawałam po godzinach za darmo, żeby pomóc dziewczynom, jeśli sama nie wyrobiłam się z dostawą. Oddawałam każdy grosik na górkę. A co mnie spotkało?870 zł wypłaty co na godzinę daje 10,67 zł.Jak to zobaczyłam to się popłakałam.Szefowa uznała mi tylko 81,5 h roboczych, ponieważ tylko te pamiętała. Na początku chciała mi zapłacić tylko za 9 dni, ale wywalczyłam w końcu 11.Moją obecność w pracy sprawdzałam poprzez smsy i rozmowy z szefową, gdyż okazało się, że lista obecności zaginęła, a monitoringu nie ma, bo skrzynka się popsuła. Dawno nie widziałam takiego braku profesjonalizmu. Ja byłam uczciwa, sumienna, pomocna, dawałam z siebie wszystko, a co mnie spotkało?Znowu ktoś sobie zagrał na moim dobrym sercu.I to jeszcze przed samymi świętami...

Minusy

Brak pomieszczenia socjalnego, nie ma gdzie usiąść i zejść. Odpowiedzialność finansowa za zniszczone produkty w ŻABCE, za kradzież, za brak polecenia hot-doga lub kawy. Pół godziny pracujemy za darmo, gdyż musimy przyjść o 5:45 do pracy, a wychodzimy o 14:45.

Żabka

Pracowałam w żabce ponad rok. W skrócie: 1 zmiany są na 6 rano, czyli trzeba wstać o 5 żeby być przed 6 w sklepie i zalogować się na kasie (nie może być po 6). Pieczenie bułeczek to pikus... zazwyczaj rano przyjeżdżała dostawa. I tu się zaczynał totalny zapie**ol. Noszenie skrzynek z piwem, ciężkie napoje... czasem wracałam do domu i szlam od razu spać bo na nic innego nie miałam siły. Dostawy były 3 razy w tygodniu, zazwyczaj po dwie palety. Zdarzało się ze na dostawie byłam sama. 2 zmiany były na 14:30 do 23. Już wolałam iść na 6 niż siedzieć do 23 i kłócić się z pijaczkami o 10gr... 0 życia prywatnego, na nic nie miałam czasu. Ledwo co rano śniadanie zjadłam, coś posprzątałam i o 14 jechałam do pracy. Praca na kasie, robienie hot-dogów było okej. Lubiłam nawet rozmawiać z klientami. Niestety najniższa krajowa a czasem nie wiedziałam gdzie mam ręce włożyć. Nie wspomnę już o weryfikatorach, którzy sprawdzają sklep... masakra. Potrafili się doczepić do wszystkiego, byle coś znaleźć i odjąć punkty. Oczywiście zawsze coś było. Potem tylko musiałam się nasłuchiwać od szefa.

Minusy

Niskie zarobki dźwiganie ciężkiego towaru natrętni klienci

Zaczniesz pracować w Żabce - docenisz wszystkich sprzedawców ...

Sklep Żabka w moim życiu zawodowym pojawił się już dwukrotnie. Wpierw jako nastolatek dorabiałem sobie jako pomoc magazynowa (za śmieszne 7 zł za godzinę) a następnie zajmowałem się już pełną obsługą sklepu. Realia pracy w tej sieci sklepów uchodzą za pewnego rodzaju mistycyzm - krąży po świecie dużo plotek, ajenci oskarżani są o nieuczciwość, warunki pracy podobno karygodne .... I tak, jako klient uważałem te wszystkie informacje za wyssane z palca (bo przecież taki ładny sklep, bo zawsze pełne półki,bo prosta robota) to teraz po dwóch miesiącach pracy w roli obsługi sklepu wiem, że większość "plotek" okazało się prawdą. Zacznę jednak od początku. Na "rozmowę kwalifikacyjną" przyszedłem elegancko, aby pokazać przyszłemu pracodawcy, że traktuję go poważnie i z należytym szacunkiem. Umówieni byliśmy na 14.30 (wcześniej spotkanie 2 razy przełożone na inną godzinę). Facet zjawił się spóźniony o 20 minut, za co nawet nie przeprosił. Ubrany był w zwykłe ciuchy i wydawał się być jednym z tych szefów co są "na luzie" i można z nimi nawet wyjść na przysłowiową fajkę na przerwie. Zostałem następnie zaproszony do jego biura na zaplecze. Powiem szczerze ... takiego syfu dawno nie widziałem. Szef usiadł w rozwalonym fotelu do komputera, ja natomiast musiałem zadowolić się siedziskiem skonstruowanym z pustych kontenerów do piwa .... Bardzo zdziwił mnie brak pytań o jakiekolwiek doświadczenia związane z pracą w sklepie. Padały pytania o to gdzie mieszkam, w jakich żabkach pracowałem (adresy), na jak długo przychodzę do nich popracować i standardowa gadka o tym, że oczekują chęci do pracy -

Plusy

Umowa o zlecenie - można uciec z dnia na dzień bez konsekwencji (formalnie), Praca blisko domu (?), Bywają sklepy gdzie panuje miła atmosfera (?), Będąc na zmianie samemu można decydować co kiedy się robi, Praca w klimatyzowanym lokalu

Minusy

WSZYSTKO

Oszustwo brak umowy brak wynagrodzenia nagła zmiana stawki kraków

Pracowałam w Żabce na ulicy Lwowskiej, Kącik, Plac Bohaterów Getta w KRAKOWIE. Po trzech dniach zrezygnowałam, ponieważ nie dostałam wynagrodzenia. Ogólnie zatrudnili pełno osób na "dzień próbny" a nawet kilka. Za co potem nie chcieli zapłacić. Dzień próbny wyglądał tak że sprzątałam cały sklep, największy syf, gołym okiem bylo widać że nie sprzątany dobre kilka miesięcy. Dopiero jak napisałam ze idę z tą sprawa do inspekcji pracy dostałam przelew. Ale umawiałyśmy sie na 14zł( myślałam że netto i skoro jestem osobą która nie ma skończonych 26 lat dostane więcej. 🙃) Dostałam wypłatę po stawce 12zł/h , co jest dla mnie śmieszne za taka tyranie. Plus to że najniższa krajowa obecnie to 17 brutto. Ale ta żabka rządzi sie swoimi prawami. Nie wspomnę o tym że miałam pełnić tam nawet rolę strażnika Teksasu. I kiedy jakas kobieta nas okradła ich zdaniem powinnam wziąć gaz pieprzowy i za nią pobiec i złapać. Co jest dla mnie totalna paranoją. NIE POLECAM. Szefowa nie nadaje się do zarządzania ludzi. Ja znam lepiej prawo pracy niż ona. A przynajmniej lepiej sie do niego stosuje. Mojej koleżance którą pani sama zatrudniała i nadal jej nie zapłaciła , kazała jechać na Ukraine jak jej coś nie pasuje

Plusy

ZERO PLUSÓW

Minusy

niskie zarobki, oszustwo, brak umowy, brak wypłaty, obowiązki które należą do policji/ochrony a nie do kasjerów, wyzysk, rasizm

Ok

Do obowiązków należy obsługa klienta, utrzymywanie czystości na sklepie oraz wykładanie towaru i przyjmowanie dostaw. Ludzie świetni, atmosfera też, ale ta praca wymaga ogromnej cierpliwości, bo czasem zdarzą się klienci, przy których takowa cierpliwość jest niezbędna.

Plusy

-elastyczny grafik, przyjazna atmosfera

Minusy

-brak benefitow, średnie wynagrodzenie

Super praca

Praca nie jest ciężka tylko trzeba chcieć pracować

Średnio

Jest super bo szefowa najlepsza pod słońcem żabka najleprza pod słońcem polecam na Śląsku niedobczyce atmosfera jakiej nie ma nigdzie gwarantuję najlepsze hot dogi🙌

Brak kultury ze strony właścicieli, zbyt duże wymagania, ogromne obciążenie psychiczne oraz czepianie się o wszystkie niedociągnięcia niekoniecznie związane z własnymi obowiązkami. Częste wulgaryzmy padające ze strony szefostwa. Nie polecam podjęcia pracy w tej sieci sklepów. Krzyki i terror oraz brak zrozumienia sytuacji pracownika a także brak życia prywatnego.

Tesco

Miła kadra zarządająca,kulturalni i pomocni wspópracownicy,

Częstochowa

Kadra zarządzająca na dobrym poziomie, kompetentna

Nie jest za lekka praca

Ale ogólnie jest dobrze trzeba chcieć pracować i jest ok

Uciekaj jak najdalej się da! Gliwice Zwycięstwa.

Radziłabym trzymać się z daleka od żabek na ulicy zwycięstwa w Gliwicach. Za każdą pierdołę macie potrącane z pensji, mój pierwszy miesiąc w Żabce, przy których harowałam jak wół miałam otrzymać prawie 2000 zł wynagrodzenia, a otrzymałam 850 zł, nie zostałam przez szefostwo poinformowana że za wszystkie braki pracownik ma potrącane z pensji.

Oszuści

żabka ul. Hartmana Wrocław Praca ciężka, współpracownicy rywalizowali, wywyszane były niektóre osoby przez pracodawcę, traktowanie ludzi jak psy na posyłki, nie polecam, dostałam nawet nie połowę tego co powinnam zarobic za cały miesiąc, zabieranie pieniędzy z wypłaty za wszystko.

Praca dla ludzi z nożem na gardle

Najniższa krajowa minus comiesięczne remanenty na papierosach i alkoholu, który ginął, grafik zmieniany kilka razy w miesiącu, odwoływanie z dnia wolnego( siedzisz u cioci na imieninach albo u fryzjera i telefon że masz przyjść do pracy bo coś tam)użeranie się z menelami, cyganami, zmuszanie do pracy w niedzielę za 130 zł na 10 godz, zero przerw,urlop najwyżej tydzień jj.pozsezone

Plusy

Uczy dobrej organizacji pracy

Minusy

Brak umowy, ciągłe zmiany grafiku, zero życia prywatnego

Syf

Szefostwo nie potrafiące zarządzać ludźmi, współpracownicy to z reguły patusy, klienci zachowując się jak buraki. Brak jakiejkolwiek umowy (jestem studentem więc plusem tu dla mnie było, że mogę sobie ustalać dni w których pracowałem). W związku z brakiem umowy dochodzi do oszustw szefostwa, z omówionych 14zl/h zrobiło się 10 zl/h. Ogólnie masz być robolem, który się nie odzywa I jest wdzięczny za to, że Wogole może pracować

Tam gdzie pracowalam to absolutnie byl zly pomysł

Taki młody szef co ledwie ma 19 lat nie powinien mieć takiego sklepu bo mu tylko głupoty w głowie a nie interes to jest śmieszne

Żabka Opole

Praca w Żabce bardzo dobra , dobre zarobki z którymi można porozmawiać z szefem/szefową . Zespół różny zależy jak się trafi . Estetyka sklepy 5 ocenieniam dobrze prowadzone wszystkie struktury . Jeśli chodzi o zarobki w sklepach spożywczych w sieciówkach tym bardziej że to żabka gdzie samemu się pracuje na zmianie i jestem wstanie zarabiać 2700 zł na miesiąc to znaczy że da się dobrze zarobic w takiej firmie . Polecam

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Żabka. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2.5

• Żabka