Żabka

Opinie pracowników firmy Żabka

Znaleziono 71 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (73)

ma sa kra

Po trzech miesiącach stwierdzam: nigdy więcej. Dostawy to jedna wielka udręka, gdy trzeba wyładować w dwie osoby trzy palety co drugi dzień. Atmosfera zależy od kierownika, natomiast praca jest bardzo wymagająca i męcząca - psychicznie i fizycznie. Praca albo od 6 albo do nocy, międzyzmiana zdarza się sporadycznie. Użeranie się z menelstwem do druga sprawa, z upierdliwymi klientami - trzecia. trzeba mieć mocną psychikę, to na pewno.

Zabka

Jest to odpowiedzialna praca wg standardów firmy. Jeśli się człowiek nauczy i odrobinie chęci, praca jest stabilna i zespół jest ok.

Plusy

Blisko miejsca zamieszkania

Żabka — informacje

Dane pochodzące z 9 opinii
Możliwości poprawy
  • Brak stresu
  • Ogólna satysfakcja
  • Poczucie przynależności

Drewsa 5 Poznań

polecam. Pracowałam w tej zabce od 20 września do 11 grudnia 2022. Jako osoba która tam pracowała widziałam wiele nieprawidłowości poczawszy od tego że księga haccp to nieporozumienie. Daty na bułkach, kiełbasach i sosach do hot dogów są codziennie przepisywane i nijak się mają do faktycznej daty ważności. Pilnowane są tylko że względu na obawę przed weryfikacja osób z żabki. Na zapleczu sklepu sprzedawany jest węgiel na opal, warzywa, kiełbasy, wędliny. Niewiadomego pochodzenia bez żadnych dat przydatności etykiet. Szef z kierowniczka notorycznie spożywa na zapleczu alkohol powiedziałabym nawet że ostro tam balują. Jeśli przypadkiem zastanawiasz się czy się tam zatrudnić szczerze odradzam. Praca po 210 h a nawet więcej. Skończysz zmianę o 23. 30 po to żeby następnego dnia otworzyć sklep o 5.30. Jeśli któregoś dnia się rozchorujesz i nie będziesz mogła stać za kasa zostaniesz zwolniona. Szef nie ma tu nic do gadania jest pod pantoflem kierowniczki i to ona o wszystkim decyduje. Sklep aż prosi się o wnikliwa kontrolę sanepidu i Inspektora pracy

Plusy

Blisko miejsca zamieszkania

Zabka Sielecka 35 Warszawa

Ta zabka to jakiś zart. Cały czas zatrudniają pracowników na czarno. Syf, wieczny brak pieczywa. Obsługa pracująca na sile, byleby szybko się wyjść. Wszędzie brudno

Minusy

Okropna kadra

Żenada i złodziejstwo

Najlepiej żebyś zasuwał po 10-12 godzin i był na każdy telefon Umowa na 1/8 etatu żeby pracodawca nie musiał ponosić zbyt dużych kosztów Prostu masakra

Żarów, armii krajowej 38d

Złodzieje i oszuści, dorabiają się na ludziach ciężko pracujących. Niedzielę pracujące a żadnej premii ani dodatku do wypłaty. Krótko mówiąc beznadziejni pracodawcy . Nie polecam

Jak najdalej od żabki

Żeby pracować w tym miejscu trzeba być bardzo bogatym człowiekiem.Stawka 15 zł na godzinę. Przymus pracy w niedziele. Wyzwiska,przekleństwa itp.Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.

Sklep Żabka

Nie uważam, że w każdej lini sklepów ,,żabka'' jest wszystko tak tragiczne, ale akurat pracodawca na którego trafiłam nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, wypłatę przeważnie otrzymywaliśny po 10 nie do 10, ponadto nie dostawaliśmy premii za tajemniczego klienta, każdemu pracownikowi który odszedł problem był z wydaniem pełnej ostatniej wypłaty, niska ocena także z powodu za dużego stresu i zakresu obowiązków na jednej zmianie jedna osoba nie była w stanie zrobić wszystkiego, a jeżeli nie było zrobione to następna osoba lub właścicielka była oburzona, która też nie była w stanie ogarnąć później wszystkiego, poprostu chaos panował. Moim zdaniem to z powodu małej wiedzy pracodawcy na temat zarządzania sklepem i ludźmi.

Zakopane

Nigdy w życiu bym nie wrócił do tego kołchozu , sam na zmianie ani do kibla ani cos zjeść, użeranie się z lumpami, menelami , ćpunami , złodziejami , ogólnie ludźmi którzy chyba mają przyjemność żeby komuś obrzydzić życie, wytrzymałem rok tylko dlatego że szefostwo było w porządku do czasu. Jedyne co to nauczyłem się szacunku i cierpliwości dla tych nieszczęśników którzy muszą tam stać za kasą i obsługiwać i być miłym dla gówien jakie tam często się zlewa bo weryfikatora gówno obchodzi że żul albo żulica nie daje pracować póki nie dasz flaszki oczywiście na kredyt ale to ty sponsoruj menelstwo...

Plusy

Zero

Nowy Sącz ul. Aleje Wolności 4

Omijać szerokim łukiem. Złodzieje szukający niewolników, a nie pracowników. Za 31,5h pracy otrzymałam wynagrodzenie w wysokości 210zł co w przeliczeniu na stawkę godzinową daje 6,66zł na godzinę. Dopiero przy rozliczeniu zostałam poinformowana, że pierwszy dzień pracowałam całą zmianę ZA DARMO!!! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Praca bez umowy nawet śmieciowej napisanej na kolanie. Gdy przyszłam upomnieć się o swoje należne pieniądze zostałam postraszona wezwaniem ochrony. Strata czasu i nerwów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Opole, blisko Dworca

Ogólnie rzecz biorąc praca jest ciężka ale jeśli ma się zgrany zespół to wszystko idzie łatwiej. Ja akurat trafiłam na młode i wyrozumiałe Szefostwo. Wiadomo czasem były jakieś większe/ mniejsze scesje ale nigdzie nie jest idealnie. Wypłatę miałam zawsze na czas. Grafik był ustalany pode mnie. Jeśli była potrzeba zawsze dostałam zaliczkę. Jeśli mieliśmy tajemniczego klienta na 100% - dodatkowe 200zł do wypłaty. Jeśli chodzi o samą pracę - szefostwo zawsze było na dostawie i pomagało ją wnieść i ogarnąć w dużej mierze, jest to duży plus. Zawsze jak coś się działo byli pod telefonem i reagowali. Jednak trzeba liczyć się z tym, że można trafić na wyjątkowego irytującego klienta. To jeden z minusów. Kolejnym godziny pracy, a właściwie druga zmiana trwająca do 23. Jest to dobra praca na dorobienie sobie, jednak jak dla mnie nie na stałe.

Kołchoz to najlepsze określenie dla tej sieci

Pracowałam w dwóch Żabkach. W dużej i w małej. W każdej jest to samo. Typowy "Janusz" polskiego biznesu zatrudnia na jedną zmianę minimum osób, w małym sklepie jedna lub dwie, a w dużym.. też dwie.. Jedna na magazyn, druga na kasę. O ile w małym sklepie jest to akceptowalne, to w dużym dwie osoby na zmianie nie mają możliwości czasowo wyrobić ze wszystkim. O ile pracując na magazynie i dokładając towar jesteś w stanie zrobić przerwę na jedzenie i picie, to stojąc za kasą cały dzień nie masz najmniejszej możliwości. W teorii przysługuje przerwa. Z naciskiem na "w teorii". W teorii również jest to 9h pracy przypadające na jedną zmianę, ale nie ma możliwości wyjścia po dziewięciu godzinach, ponieważ jest za mało ludzi aby wykonać wszystkie obowiązki w czasie pracy. Więc każdorazowo jest to 10h 5 dni w tygodniu. Chaos, syf i burdel. Zero jakiegokolwiek przeszkolenia. Stojąc za kasą trzeba w jednym czasie, wypiekać świeże bułki na sklep, obsługiwać totolotka, przyjmować i wydawać paczki, uzupełniać kawomat, robić hot dogi, odgrzewać dania na ciepło, donosić z magazynu bułki i parówki do hot dogów, wprowadzać je do ewidencji, donosić alkohol na boks kasowy, wszystko w czasie, kiedy obsługuje się sznur kolejki. I ma to robić jedna osoba. W skrócie, brakuje jeszcze tańca na rurze w ofercie.. oczywiście w przerwie między wykładaniem bułek a wydawaniem paczek i robieniem hot dogów. Ze strony ajentów totalny brak kultury i szacunku do ludzi. W jednej żabce, w której pracowałam, była zatrudniona pani alkoholiczka, która albo nie przychodziła do pracy, albo przychodziła pijana i wtedy trzeba -

Beznadzieja

Najchętniej bez umowy i najlepiej mniej niż najniższa krajowa. Zarabiałam 8 zł przy najniższej krajowej znacznie wyższej

Tylko dla zdesperowanych i uczniów/studentów

Pracowałam w Żabce w dwóch różnych okolicznościach, kiedy potrzebowałam pieniędzy na już. Do sklepu wystarczy przyjść z ulicy, a właściciel powie ci że możesz pracować od jutra, albo nawet tego samego dnia. Straszny przemiał wśród pracowników, Panie opowiadające swoim koleżankom przez telefon o ostatniej imprezie z odrażająca ilością przekleństw niestety zdążają się trochę zbyt często w tej sieci. Ilość "menelstwa" zależy od lokalizacji, jednak chyba wszędzie zdarzają się sytuacje kiedy musisz wybierać z dwojga złego: sprzedać alkohol już wstawionemu Panu i narazić siebie i sklep na odpowiedzialność karną albo odmówić obsłużenia i w wyniku tego przyczynić się do powstania awantury a nawet kradzieży wspomnianego trunku. Zamykanie samemu sklepu pełnego alkoholu o 23 też nie jest najbezpieczniejszą rzeczą na świecie. Na pełen etat ciężko tam wytrzymać, polecam tylko dorywczo ze względu na łatwy zarobek.

Plusy

Szybkie pieniądze w potrzebie, na koniec dnia można zabrać do domu jedzenie któremu kończy się data ważności, uczy organizacji kiedy jesteś samemu na zmianie, klimatyzacja

Minusy

Brak przerw, zarobki poniżej minimalnej krajowej, niedogodne godziny, praca niezależnie od dnia tygodnia, brak umowy, stres i moralnie konfliktujące sytuacje

Szefostwo ŻABKI na BEMOWIE, to złodzieje i oszuści

Wszystkim tym którzy zdecydują się na pracę w ŻABCE w Warszawie 01-494 przy ul. Osmańczyka 22 lokal 158 (Bemowo) serdecznie wszystkim odradzam i ostrzegam ! Szefostwo jest NIEWYPŁACALNE ! ! ! Jestem byłym pracownikiem tego sklepu przepracowałem jeden cały miesiąc a dokładnie 204/h i nie zobaczyłem ani grosza ! ! ! Szef tłumaczył, że nie dostał przelewu, z podpisaniem umowy też zwlekał cały miesiąc ! ! ! Niech nikt z was nie idzie pracować do ŻABKI pod ten adres, nie róbcie tego samego błędu co ja.

Plusy

Minusy

Praca przez cały m-c za darmo! Szefostwo jest nie wypłacalne!

Świetna praca

Pracowałam w żabce w lipcu 21 r. (przez praktyki zawodowe musiałam tymczasowo odejść). Ale nie zmienia to faktu, że wracam tam niedługo. Pracowałam w Żorach w galerii "Wiślanka". Szefowa trafiła mi się super, miła i wyrozumiała kobieta. Gdy potrzebowałam wolnego dnia, inna kasjerka mnie zastąpiła. Wypłata w terminie. Do moich obowiązków należała kasa, dokładanie towaru, zmienianie półek jeśli był nowy harmonogram, przygotowanie do dostawy na następny poranek. Trafiłam też na super kasjerkę, która mnie wszystkiego uczyła. Potem już zostawałam sama, ale zawsze mogłam liczyć na pomoc jej lub szefowej. Na rozmowie zostałam zapytana, na jakiej umowie chcę pracować (umowa o pracę lub umowa na czas nieokreślony) oraz zostały mi podane różnice pomiędzy nimi. Wybrałam na czas nieokreślony, a jako iż nie skończyłam 26 r. życia, pracowałam na stawce 18,30zł/h. Od poniedziałku do soboty pracowałam 8,5h, a w niedziele robiłam 12h i pod wieczór dostawałam pieniądze do ręki za ten dzień (200zł dodatkowo liczone do wypłaty). Jeśli był dzień, gdzie chciałam popracować więcej, też nie było problemu. Jest to idealna praca na stałe oraz aby sobie dorobić podczas nauki. Grafik elastyczny i jasny. Jeśli miałam pracować w innej żabce któregoś dnia, byłam poinformowana o tym osobiście przez szefową oraz telefonicznie, SMS.

Plusy

Łatwe nabijanie punktów w aplikacji żappka, wysokie zarobki, elastyczny grafik, łatwa komunikacja z szefową i kasjerami, przyjemna atmosfera

Minusy

Moim zdaniem BRAK -

Manufaktura ul. Karskiego

Praca bez umowy, agresywna pracownica będąca alkoholiczką, arogancka, nie wypłaca szefowa pensji, przeterminy z przed roku, brud, istna masakra, nie zgodność cen.

Plusy

Wszystko zależy od zespołu i szefostwa

Minusy

Brak wyrozumiałości

Praca w Żabce.

9 listopada podjęłam pracę w Żabce.Wszystko ładnie, pięknie, warunki dogadaliśmy, umowa miała być podpisana po badaniach w Medycynie Pracy. Czas mijał, sama co jakiś czas pytałam o umowę, słysząc w odpowiedzi, że trzeba do księgowej jechać, i że trzeba badania lekarskie załatwić, ale działania w tym kierunku zero. Do tego w praniu wyszło, że codziennie trzeba się dopytać gdzie I o której ma się zmianę, gdyż będziemy przerzucani na Grobla i na Strzelecką jak szefowej będzie wygodnie. Zero grafiku, zero miejsca na posiłek, zero pomieszczeń socjalnych zresztą często nawet nie ma czasu żeby w spokoju herbatę wypić, a co dopiero zjeść...Zapie*dalałam jak wół, zostawałam po godzinach za darmo, żeby pomóc dziewczynom, jeśli sama nie wyrobiłam się z dostawą. Oddawałam każdy grosik na górkę. A co mnie spotkało?870 zł wypłaty co na godzinę daje 10,67 zł.Jak to zobaczyłam to się popłakałam.Szefowa uznała mi tylko 81,5 h roboczych, ponieważ tylko te pamiętała. Na początku chciała mi zapłacić tylko za 9 dni, ale wywalczyłam w końcu 11.Moją obecność w pracy sprawdzałam poprzez smsy i rozmowy z szefową, gdyż okazało się, że lista obecności zaginęła, a monitoringu nie ma, bo skrzynka się popsuła. Dawno nie widziałam takiego braku profesjonalizmu. Ja byłam uczciwa, sumienna, pomocna, dawałam z siebie wszystko, a co mnie spotkało?Znowu ktoś sobie zagrał na moim dobrym sercu.I to jeszcze przed samymi świętami...

Minusy

Brak pomieszczenia socjalnego, nie ma gdzie usiąść i zejść. Odpowiedzialność finansowa za zniszczone produkty w ŻABCE, za kradzież, za brak polecenia hot-doga lub kawy. Pół godziny pracujemy za darmo, gdyż musimy przyjść o 5:45 do pracy, a wychodzimy o 14:45.

Żabka

Pracowałam w żabce ponad rok. W skrócie: 1 zmiany są na 6 rano, czyli trzeba wstać o 5 żeby być przed 6 w sklepie i zalogować się na kasie (nie może być po 6). Pieczenie bułeczek to pikus... zazwyczaj rano przyjeżdżała dostawa. I tu się zaczynał totalny zapie**ol. Noszenie skrzynek z piwem, ciężkie napoje... czasem wracałam do domu i szlam od razu spać bo na nic innego nie miałam siły. Dostawy były 3 razy w tygodniu, zazwyczaj po dwie palety. Zdarzało się ze na dostawie byłam sama. 2 zmiany były na 14:30 do 23. Już wolałam iść na 6 niż siedzieć do 23 i kłócić się z pijaczkami o 10gr... 0 życia prywatnego, na nic nie miałam czasu. Ledwo co rano śniadanie zjadłam, coś posprzątałam i o 14 jechałam do pracy. Praca na kasie, robienie hot-dogów było okej. Lubiłam nawet rozmawiać z klientami. Niestety najniższa krajowa a czasem nie wiedziałam gdzie mam ręce włożyć. Nie wspomnę już o weryfikatorach, którzy sprawdzają sklep... masakra. Potrafili się doczepić do wszystkiego, byle coś znaleźć i odjąć punkty. Oczywiście zawsze coś było. Potem tylko musiałam się nasłuchiwać od szefa.

Minusy

Niskie zarobki dźwiganie ciężkiego towaru natrętni klienci

Zaczniesz pracować w Żabce - docenisz wszystkich sprzedawców ...

Sklep Żabka w moim życiu zawodowym pojawił się już dwukrotnie. Wpierw jako nastolatek dorabiałem sobie jako pomoc magazynowa (za śmieszne 7 zł za godzinę) a następnie zajmowałem się już pełną obsługą sklepu. Realia pracy w tej sieci sklepów uchodzą za pewnego rodzaju mistycyzm - krąży po świecie dużo plotek, ajenci oskarżani są o nieuczciwość, warunki pracy podobno karygodne .... I tak, jako klient uważałem te wszystkie informacje za wyssane z palca (bo przecież taki ładny sklep, bo zawsze pełne półki,bo prosta robota) to teraz po dwóch miesiącach pracy w roli obsługi sklepu wiem, że większość "plotek" okazało się prawdą. Zacznę jednak od początku. Na "rozmowę kwalifikacyjną" przyszedłem elegancko, aby pokazać przyszłemu pracodawcy, że traktuję go poważnie i z należytym szacunkiem. Umówieni byliśmy na 14.30 (wcześniej spotkanie 2 razy przełożone na inną godzinę). Facet zjawił się spóźniony o 20 minut, za co nawet nie przeprosił. Ubrany był w zwykłe ciuchy i wydawał się być jednym z tych szefów co są "na luzie" i można z nimi nawet wyjść na przysłowiową fajkę na przerwie. Zostałem następnie zaproszony do jego biura na zaplecze. Powiem szczerze ... takiego syfu dawno nie widziałem. Szef usiadł w rozwalonym fotelu do komputera, ja natomiast musiałem zadowolić się siedziskiem skonstruowanym z pustych kontenerów do piwa .... Bardzo zdziwił mnie brak pytań o jakiekolwiek doświadczenia związane z pracą w sklepie. Padały pytania o to gdzie mieszkam, w jakich żabkach pracowałem (adresy), na jak długo przychodzę do nich popracować i standardowa gadka o tym, że oczekują chęci do pracy -

Plusy

Umowa o zlecenie - można uciec z dnia na dzień bez konsekwencji (formalnie), Praca blisko domu (?), Bywają sklepy gdzie panuje miła atmosfera (?), Będąc na zmianie samemu można decydować co kiedy się robi, Praca w klimatyzowanym lokalu

Minusy

WSZYSTKO

Oszustwo brak umowy brak wynagrodzenia nagła zmiana stawki kraków

Pracowałam w Żabce na ulicy Lwowskiej, Kącik, Plac Bohaterów Getta w KRAKOWIE. Po trzech dniach zrezygnowałam, ponieważ nie dostałam wynagrodzenia. Ogólnie zatrudnili pełno osób na "dzień próbny" a nawet kilka. Za co potem nie chcieli zapłacić. Dzień próbny wyglądał tak że sprzątałam cały sklep, największy syf, gołym okiem bylo widać że nie sprzątany dobre kilka miesięcy. Dopiero jak napisałam ze idę z tą sprawa do inspekcji pracy dostałam przelew. Ale umawiałyśmy sie na 14zł( myślałam że netto i skoro jestem osobą która nie ma skończonych 26 lat dostane więcej. 🙃) Dostałam wypłatę po stawce 12zł/h , co jest dla mnie śmieszne za taka tyranie. Plus to że najniższa krajowa obecnie to 17 brutto. Ale ta żabka rządzi sie swoimi prawami. Nie wspomnę o tym że miałam pełnić tam nawet rolę strażnika Teksasu. I kiedy jakas kobieta nas okradła ich zdaniem powinnam wziąć gaz pieprzowy i za nią pobiec i złapać. Co jest dla mnie totalna paranoją. NIE POLECAM. Szefowa nie nadaje się do zarządzania ludzi. Ja znam lepiej prawo pracy niż ona. A przynajmniej lepiej sie do niego stosuje. Mojej koleżance którą pani sama zatrudniała i nadal jej nie zapłaciła , kazała jechać na Ukraine jak jej coś nie pasuje

Plusy

ZERO PLUSÓW

Minusy

niskie zarobki, oszustwo, brak umowy, brak wypłaty, obowiązki które należą do policji/ochrony a nie do kasjerów, wyzysk, rasizm

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Żabka. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
1,8 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu