Żabka

Opinie pracowników firmy Żabka

Wyświetlono wszystkie opinie (52)
Sklep Żabka w moim życiu zawodowym pojawił się już dwukrotnie. Wpierw jako nastolatek dorabiałem sobie jako pomoc magazynowa (za śmieszne 7 zł za godzinę) a następnie zajmowałem się już pełną obsługą sklepu. Realia pracy w tej sieci sklepów uchodzą za pewnego rodzaju mistycyzm - krąży po świecie dużo plotek, ajenci oskarżani są o nieuczciwość, warunki pracy podobno karygodne .... I tak, jako klient uważałem te wszystkie informacje za wyssane z palca (bo przecież taki ładny sklep, bo zawsze pełne półki,bo prosta robota) to teraz po dwóch miesiącach pracy w roli obsługi sklepu wiem, że większość "plotek" okazało się prawdą. Zacznę jednak od początku. Na "rozmowę kwalifikacyjną" przyszedłem elegancko, aby pokazać przyszłemu pracodawcy, że traktuję go poważnie i z należytym szacunkiem. Umówieni byliśmy na 14.30 (wcześniej spotkanie 2 razy przełożone na inną godzinę). Facet zjawił się spóźniony o 20 minut, za co nawet nie przeprosił. Ubrany był w zwykłe ciuchy i wydawał się być jednym z tych szefów co są "na luzie" i można z nimi nawet wyjść na przysłowiową fajkę na przerwie. Zostałem następnie zaproszony do jego biura na zaplecze. Powiem szczerze ... takiego syfu dawno nie widziałem. Szef usiadł w rozwalonym fotelu do komputera, ja natomiast musiałem zadowolić się siedziskiem skonstruowanym z pustych kontenerów do piwa .... Bardzo zdziwił mnie brak pytań o jakiekolwiek doświadczenia związane z pracą w sklepie. Padały pytania o to gdzie mieszkam, w jakich żabkach pracowałem (adresy), na jak długo przychodzę do nich popracować i standardowa gadka o tym, że oczekują chęci do pracy - więcej...
Plusy
Umowa o zlecenie - można uciec z dnia na dzień bez konsekwencji (formalnie), Praca blisko domu (?), Bywają sklepy gdzie panuje miła atmosfera (?), Będąc na zmianie samemu można decydować co kiedy się robi, Praca w klimatyzowanym lokalu
Minusy
WSZYSTKO
Pracowałam w Żabce na ulicy Lwowskiej, Kącik, Plac Bohaterów Getta w KRAKOWIE. Po trzech dniach zrezygnowałam, ponieważ nie dostałam wynagrodzenia. Ogólnie zatrudnili pełno osób na "dzień próbny" a nawet kilka. Za co potem nie chcieli zapłacić. Dzień próbny wyglądał tak że sprzątałam cały sklep, największy syf, gołym okiem bylo widać że nie sprzątany dobre kilka miesięcy. Dopiero jak napisałam ze idę z tą sprawa do inspekcji pracy dostałam przelew. Ale umawiałyśmy sie na 14zł( myślałam że netto i skoro jestem osobą która nie ma skończonych 26 lat dostane więcej. 🙃) Dostałam wypłatę po stawce 12zł/h , co jest dla mnie śmieszne za taka tyranie. Plus to że najniższa krajowa obecnie to 17 brutto. Ale ta żabka rządzi sie swoimi prawami. Nie wspomnę o tym że miałam pełnić tam nawet rolę strażnika Teksasu. I kiedy jakas kobieta nas okradła ich zdaniem powinnam wziąć gaz pieprzowy i za nią pobiec i złapać. Co jest dla mnie totalna paranoją. NIE POLECAM. Szefowa nie nadaje się do zarządzania ludzi. Ja znam lepiej prawo pracy niż ona. A przynajmniej lepiej sie do niego stosuje. Mojej koleżance którą pani sama zatrudniała i nadal jej nie zapłaciła , kazała jechać na Ukraine jak jej coś nie pasuje
Plusy
ZERO PLUSÓW
Minusy
niskie zarobki, oszustwo, brak umowy, brak wypłaty, obowiązki które należą do policji/ochrony a nie do kasjerów, wyzysk, rasizm
Do obowiązków należy obsługa klienta, utrzymywanie czystości na sklepie oraz wykładanie towaru i przyjmowanie dostaw. Ludzie świetni, atmosfera też, ale ta praca wymaga ogromnej cierpliwości, bo czasem zdarzą się klienci, przy których takowa cierpliwość jest niezbędna.
Plusy
-elastyczny grafik, przyjazna atmosfera
Minusy
-brak benefitow, średnie wynagrodzenie
Praca nie jest ciężka tylko trzeba chcieć pracować
Jest super bo szefowa najlepsza pod słońcem żabka najleprza pod słońcem polecam na Śląsku niedobczyce atmosfera jakiej nie ma nigdzie gwarantuję najlepsze hot dogi🙌
Brak kultury ze strony właścicieli, zbyt duże wymagania, ogromne obciążenie psychiczne oraz czepianie się o wszystkie niedociągnięcia niekoniecznie związane z własnymi obowiązkami. Częste wulgaryzmy padające ze strony szefostwa. Nie polecam podjęcia pracy w tej sieci sklepów. Krzyki i terror oraz brak zrozumienia sytuacji pracownika a także brak życia prywatnego.
Miła kadra zarządająca,kulturalni i pomocni wspópracownicy,
Kadra zarządzająca na dobrym poziomie, kompetentna
Ale ogólnie jest dobrze trzeba chcieć pracować i jest ok
Radziłabym trzymać się z daleka od żabek na ulicy zwycięstwa w Gliwicach. Za każdą pierdołę macie potrącane z pensji, mój pierwszy miesiąc w Żabce, przy których harowałam jak wół miałam otrzymać prawie 2000 zł wynagrodzenia, a otrzymałam 850 zł, nie zostałam przez szefostwo poinformowana że za wszystkie braki pracownik ma potrącane z pensji.
żabka ul. Hartmana Wrocław
Praca ciężka, współpracownicy rywalizowali, wywyszane były niektóre osoby przez pracodawcę, traktowanie ludzi jak psy na posyłki, nie polecam, dostałam nawet nie połowę tego co powinnam zarobic za cały miesiąc, zabieranie pieniędzy z wypłaty za wszystko.
Najniższa krajowa minus comiesięczne remanenty na papierosach i alkoholu, który ginął, grafik zmieniany kilka razy w miesiącu, odwoływanie z dnia wolnego( siedzisz u cioci na imieninach albo u fryzjera i telefon że masz przyjść do pracy bo coś tam)użeranie się z menelami, cyganami, zmuszanie do pracy w niedzielę za 130 zł na 10 godz, zero przerw,urlop najwyżej tydzień jj.pozsezone
Plusy
Uczy dobrej organizacji pracy
Minusy
Brak umowy, ciągłe zmiany grafiku, zero życia prywatnego
Szefostwo nie potrafiące zarządzać ludźmi, współpracownicy to z reguły patusy, klienci zachowując się jak buraki. Brak jakiejkolwiek umowy (jestem studentem więc plusem tu dla mnie było, że mogę sobie ustalać dni w których pracowałem). W związku z brakiem umowy dochodzi do oszustw szefostwa, z omówionych 14zl/h zrobiło się 10 zl/h. Ogólnie masz być robolem, który się nie odzywa I jest wdzięczny za to, że Wogole może pracować
Taki młody szef co ledwie ma 19 lat nie powinien mieć takiego sklepu bo mu tylko głupoty w głowie a nie interes to jest śmieszne
Praca w Żabce bardzo dobra , dobre zarobki z którymi można porozmawiać z szefem/szefową . Zespół różny zależy jak się trafi . Estetyka sklepy 5 ocenieniam dobrze prowadzone wszystkie struktury . Jeśli chodzi o zarobki w sklepach spożywczych w sieciówkach tym bardziej że to żabka gdzie samemu się pracuje na zmianie i jestem wstanie zarabiać 2700 zł na miesiąc to znaczy że da się dobrze zarobic w takiej firmie . Polecam
Moja opinia na temat pracy w Sklepie Żabka jest na 5!
NIKOMU NIE POLECAM PRACY W ŻABCE! ta praca śni mi się po nocach! Użeranie się z menelami, lumpami, bezdomnymi, pijakami dla których jesteś wiadrem pomyj i mogą wylać na ciebie wszystkie frustracje! Nie wspomnę już o ruskich i ukraińcach którzy napieprzają do Ciebie w swoim języku i jeszcze mają pretensje że ich nie rozumiesz. Wyzywanie ekspedientek od najgorszych a ty jedyne co możesz zrobić to stać i przepraszać że ich do tego sprowokowałaś bo akurat na sklepie stoi weryfikatorka! Szarpanie się z ćpunami i pijakami którzy przyszli okraść sklep jest na porządku dziennym, nigdy nie wiadomo czy dostaniesz butelką czy jakąś zarażoną strzykawką! W większości jesteś sam na zmianie bo przecież nie potrzeba dwóch osób, jedna spokojnie wszystko ogarnie! Dodatkowo jeżeli jakiś pracownik nawali to pracujesz 17 godzin bo przecież jak wyjdziesz ze sklepu to masz karę, i nieważne że ty już swoje 8 godzin odbębniłeś! Zero urlopów, zero wolnych w święta ( nie wspominając już że w dni świąteczne jest 5x tyle pracy co w zwykły dzień + dochodzą jeszcze awanturujący się klienci bo nie masz jak wydać z banknotu 200 złotych gdyż dopiero co otworzyłaś sklep a on koniecznie musi wypić tą sete za 5 złotych!!) Zarobki nieadekwatne do obowiązków które tam spoczywają na każdym pracowniku, sklep musi być na tip top bo weryfikacje są 2x w miesiącu! Ciągłe polecanie jakiegoś gówna do każdych zakupów, pytanie o aplikacje, namawianie ludzi do jej ściągnięcia - jeśli tego nie robisz masz minusowe punkty za co jest kara! Rankingi w polecaniu, w ilości zeskanowanych aplikacji, ciągłe wywieranie presji na pracownikach - więcej...
Plusy
nie masz umowy więc odchodzisz z dnia na dzień
Minusy
Wszystko!
Uważam , ze wszystko ok . Szefowa miła uprzejma dakt nie raz nie rozumiała moich problemów ( musiałam siedziec w pracy z spuchniętym dziaslem ) prasownica z która się zmieniałam zachowywała się jak by nie miała innego życia tylko żabka ale dało się z nią pracować mimo wszystko nauczyła mnie bardzo dużo . Co się przyczepić mogę to jedynie do do klijentow , masakra ! Ludzie ja jestem w pracy a nie w barze !!!
Plusy
Zarobki
Minusy
Klienci
Niepolecam ponoc pracodawca rzadzi I nakazuje przyjsc do pracy tak jak on kaze mimo,ze jest od miesiaca grafik I ma sie zaplanowany swoj prywatny czas I niezgadzajac sie daje wypowiedzenie 5dniowe .Niewspomne,ze pracowalam najdluzej ze wszystkich pracownikow bo co dwa tygodnie kto inny tak sie traktuje pracownikow.
Minusy
Zle traktowanie pracownikow
Kurde nadal tam robię , nie wiem czemu. Wspolpracownicy mnie niszczą. Z początku myślałam, że coś ze mną nie tak, teraz widzę, że się myliłam.. falszywi , cały czas obgadują i nie mogę się w niczym pomylić, bo od razu wyzwiska i krzywe spojrzenia.. i to w niejednej zabce byłam. Ale tutaj pracownicy potrafią wyzywać klienta, są chamscy, szybko się unoszą. Sam sklep to syf, aż się dziwię, że jeszcze prosperuje. Na magzynie popielniczki z kiepami, norma. O umowę długo musiałam walczyć. Nie polecam nikomu, nawet w akcie despercji. Omijać!
Plusy
Zero
Minusy
Okropny personel, syf, mała płaca
Pracowałam już w kilku żabkach w swoim życiu, każda z nich jest taka sama. Tacy sami wredni ludzie, wiecznie zmęczeni i niezadowoleni z życia. Gorąco nie polecam nikomu rozpoczynać tam pracy. Bród, smród i ubóstwo. W ciągu pracy brak możliwości pójścia na zasłużoną przerwę mimo pracy od 5:30-15:00. Człowiek zdesperowany musiałby pójść tam zarobić jakieś grosze za najniższą krajową. Jedzenie w tym bułki są dotykane przez brudne ręce pracowników co było dla mnie karygodne gdy mi to też zalecano by było szybciej! Pieczywa się nie myje drodzy pracownicy żabek!!!!! Jedzenie bardzo często po terminie, mimo, że jest dzień np 20.02 a wiele produktów jest do 20.02 i wygląda jakby już żyło własnym życiem to było wciskane klientom, nawet nie przeceniali! Już lepiej pracować w Maku z te same pieniądze, a ciągle się rozwijać np język angielski doskonalić niż pójść do żabki do której przychodzi tyle menelstwa. Pracownice wobec siebie są wredne i cały czas plotkują! A szefostwo totalnie nieogarnięte! Brak jakiejkolwiek komunikacji i dyscypliny! "Dni próbne" to tylko wielki przekręt, często nawet nie ma umowy o prace. Mamy XXl w a do tej pory istnieje darmowa siła robocza moi mili. :)
Plusy
ZERO
Minusy
Brak normalnego szefostwa, traktują ludzi jak roboli z bezczelnością.