Żabka Polska sp. z o.o.

Opinie o firmie Żabka Polska sp. z o.o., temat Płaca i benefity

Początek mojej pracy-trzeci dzień i byłam sama w momencie kiedy przyszedł klient zapłacić rachunki miałam z tym problem bo jeszcze nie potrafiłam tego robić.Oberwało mi się od szefa że źle to zrobiłam.
Plusy
Poznawanie nowych ludzi
Minusy
Niskie zarobki, po dłuższym okresie próbnym brak umowy.
Spotkałem się z trzema innymi sklepami w każdym sklepie był inny właściciel, ale każdy oszukiwał ludzi na pieniądzach i były problemu z umową , z ostatnim pracodawcą mam sprawę sądowe o wypłatę wynagrodzenia
Stres wywarty na pracownikach. Wykorzystywanie pracownikow
Minusy
Brak wolnego czasu
Praca rozwijająca umiejętności. Praca w miłym i zgranym zespołem.
Plusy
Darmowa kawa, herbata i posiłek
Mój typowy dzień pracy trwa ok 12-14 godzin. Codziennie. Praca w niedziele i święta , obowiązkowo 8 godzin. Praca codziennie od 6.00 (otwarcie sklepu) i codziennie zamykanie sklepu o 23.00, z przerwą w ciągu dnia (4-5 godzin maksymalnie). Brak wpływu na ilość, jakość , oraz ceny zamawianego towaru. Rozładunek towaru ok 3 palet z piwem trzy razy w tygodniu. Ciężka praca fizyczna. Prace porządkowe na terenie i wokół sklepu. Praca na kasie fiskalnej w wymuszonej pozycji stojącej. Uciążliwość obsługi klienta ze względu na osoby pod wpływem alkoholu. Niejasne zasady rozliczania marży, oraz inwentaryzacji. Bardzo duże obciążenia finansowe związane z prowadzeniem placówki, popadanie w długi finansowe. Niskie wynagrodzenie nie pokrywające kosztów utrzymania placówki, np. zatrudnienie koniecznej do obsługi ilości personelu. Brak współpracy ze strony kadry zarządzającej. Najtrudniejsze i najbardziej stresujące są dla mnie windykacje komornicze i egzekucje zaległych podatków, oraz składek ZUS . Brak perspektyw na osiągnięcie zadowalającego poziomu finansowego, brak perspektyw rozwoju.
Plusy
Minusy
j.w.
bardzo złe warunki pracy, pracownicy ponoszą odpowiedzialność finansową za przeterminowane produkty, nie płacone nadgodziny, nieprawne godziny pracy,
Plusy
Minusy
wszystko
Dobrze oceniam atmosferę w pracy, zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy. Jedynym minusem jest brak możliwości rozwoju oraz awansu. Do personelu brak zastrzeżeń.
Plusy
Premie.
Minusy
Brak możliwości rozwoju.
Naczytałem i nasłuchałem się naprawdę wiele rzeczy przed przystąpieniem do pracy w żabce, jednak po rozmowie z pracownikiem zdecydowałem się starać o pracę ze względu na bliskość do miejsca zamieszkania. Po kilku miesiącach pracy mogę z całego serca powiedzieć, że jest to najlepsza praca którą do tej pory miałem, nie dość, że śmiechem żartem- najlepiej płatna to jednocześnie dużo się uczę i gdybym miał kapitał to bez problemu mógłbym otworzyć własną żabkę.
Plusy
Rodzinna atmosfera, elastyczny grafik, mili klienci
Minusy
Zmiany 14-23 a następnego dnia 6-14
Wyjątkowo ciężka praca i fizycznie i psychicznie 17 h na dobę 7 dni w tygodniu; bardzo niskie marże,które nie pozwalają na zatrudnienie odpowiedniej ilości pracowników a i tak się ich zatrudnia najwyżej na 1/2 etatu - permanentne łamanie prawa; wymagania centrali wręcz absurdalne nieuwzgledniające możliwości kadrowych w sklepie i możliwości zbycia narzucanego towaru; wymuszenia na ajentach by zamawiali towar, który nie idzie a jak nie to tzw. dorzuty wg. uznania blizej nieokreslonego managera. Brak świąt - praca w święta wymuszona od 9-19 tez w Boże Narodzenie i Wielkanoc, brak urlopów, brak chorobowego, nadmiar absurdalnych obowiązków związanych z cyklicznymi promocjami-co dwa tygodnie wymiana praktycznie wszystkich etykietek w sklepie (ajent sam je drukuje i wycina i one często są niepoprawne) przestawianie co chwilę towaru wg. nowych planogramów -a przecież z reguły jest tylko jedna osoba na zmianie,która robi wszystko tj. obsługuje kasę robi hot-dogi, dokłada towar, sprawdza daty na opakowaniach, sprząta, zmienia plakaty itd.itp KOSZMARRRR!!!! I to wszystko za daj Boże, 1500zł i oby jeszcze nie popaść w długi.
Zobacz więcej opinii o firmie Żabka Polska sp. z o.o.