Oceny firmy Lidl

Jak najdlalej od tej firmy
pracownik sklepu (były pracownik) –  Poznań, wielkopolskie Szymanowskiego13 listopada 2017
Jeden wielki mobbing tego inaczej się nie da opisać,od pewnego czasu ograniczają nadgodziny, dochodzi do absurdalnych sytuacji każą robić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, byle tylko szybko się odbić do domu i wyjść. W efekcie robi się wszystko byle jak bo trzeba w czasie się wyrobić i cokolwiek się zrobi zawsze będzie źle.
Najlepiej nie jeść, nie chodzić do wc, pracować za 5 innych osób a i tak na końcu jest źle.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 2NieZgłoś
Maintain the uninterrupted flow of goods in and out of our warehouses, you’ll ensure stock is received, stored, packed and transported according to th
Warehouse operative (były pracownik) –  PL11 listopada 2017
As a dedicated Warehouse Operative, I took pride in matching supply and demand 24/7, keeping our 630+ Poland stores fully stocked and our customers happy. I enjoyed being part of a friendly working environment that’s buzzing with non-stop activity, then one of our Warehouse jobs is definitely for everybody not just for.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?TakNieZgłoś
małopolska
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  małopolska2 listopada 2017
LIDL miejsce pracy, w którym nie szanuje się pracowników oraz ich praw. Tempo narzuconej pracy jest takie, że ludzie tam pracujący nie mają czasu na zastanowienie się co i jak zrobić. Jednym słowem KOŁCHOZ
Plusy
płacą za pracę
Minusy
minusy przysłaniają plusy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 4Nie 1Zgłoś
Lidl Lublin Dziewanny
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  Lublin, lubelskie30 października 2017
Miałem tę wątpliwą przyjemność rozpocząć pracę w Lidlu.
Już w okresie szkoleń zaczęły się problemy.
Nie mogłem się doczekać rękawic do pracy przy lodówkach (przepisy BHP).
Pewnej niedzieli przyszedłem z gorączką i zawrotami głowy na 7 rano i zgłosiłem ten fakt kierowniczce zmiany. Ta dopuściła mnie do pracy z żywnością za co później regionalny miał pretensje do mnie.
Rozumiem, że mała obsada itp. Ale wrzucono mnie na dzień dobry na rozładunek ... na lodówki z pożyczonymi dziurawymi rękawicami obiecując że wyjdę zgodnie z grafikiem (miałem niepełny etat).
Niestety kierowniczka przejmująca zmianę stwierdziła, że jej to nie obchodzi i podczas kiedy zdrowi pracownicy wykładali tzw. suche i inne mnie po lodówkach rzucono na mrożonki.

Do pracy wróciłem po ponad tygodniowym zwolnieniu i antybiotykach i na dzień dobry "Szkolenie z uprzejmości".
Dużo się na nim dowiedziałem np. że kierowników również obowiązuje uprzejmość i empatia czego nie można było powiedzieć o tej ... KieROWnIczcE zmiany.

Na koniec szkolenia kierownik regionalny z wielkim wyrzutem zapytał, dlaczego w okresie tak ważnych (ważniejszych od zdrowia) szkoleń pozwoliłem sobie na nieobecność.

No cóż! W tym samym momencie była tam w/w ... KieROWniczkA zmiany.
Powiedziałem regionalnemu, że szkolenie dało mi do myślenia i że odchodzę. Nie widziałem sensu ani możliwości pracy z taką osobą jak ta ... KieROWniczkA.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 8Nie 1Zgłoś
Świętochłowice
pracownik sklepu (były pracownik) –  Świętochłowice, śląskie31 sierpnia 2017
Zero życia prywatnego, nigdy nie wiesz kiedy wyjdziesz z pracy.
Pracowałem na 3/4 etatu, a 3/4 etatu to jak cały etat. Codziennie praktycznie nadgodziny. Nie ma dnia co wyszedłby ktoś punktualnie z pracy.

Nie mam dobrego zdania o tej firmie. Wyzysk totalny.

Ostatnio byłem napić się wody na socjal, z czego kierowniczka zrobiła mi kłótnie dlaczego chodzę się napić co 5 minut stwierdziła że napić się mogę na przerwie, bo po to mam ją wyznaczoną.
Prawda jest taka, że było mi dość gorąco, zgrzałem się i po godzinie pracy chciałem wejść i napić się wody. Ale widocznie nie wolno mi. Napić się wody to jest dosłownie 15 sekund, gdzie powracałem do obowiązków.

Hmmm teraz coś o przerwie. Przerwa 15 minut - co to ma być? Za taką harówę 15 minut przerwy? Tak niestety to jest prawda - nawet gdy zostajesz 2 h dłużej 3 h dłużej - zapomnij że dostaniesz chociaż 5 min przerwy dodatkowo - jest to raczej nie realne.

Miałem dzień co słabo się poczułem - poprosiłem o zwolnienie - ja po prostu nadrobię to w inny dzień - dostałem odpowiedź albo dzwonimy po karetkę albo pracujesz dalej. I ja tak sobie myślę, do zwykłego przeziębienia karetkę? Dramat. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Przy sobie telefonu nie można mieć. Telefon zostaje w szatni koniec kropka (nawet jak możesz dostać pilny telefon od rodziny) oni mają to gdzieś.

W tej chwili jestem na dwutygodniowym wypowiedzeniu - ponieważ kierowniczka nazmyślała trochę kierownikowi regionalnemu. Tzn stwierdziła że nie wykonuje poleceń i że spaceruje sobie po sklepie.
ŻENADA.

Za plecami cały czas słyszysz szybciej szybciej
  więcej... (ja będąc nowym pracownikiem (miesiąc czasu) ) mam wszystko robić w błysku, gdzie tak na prawdę nie wiem co gdzie się znajduję i co i jak ma być zrobione.
Nikomu nie życzę takiej marnej pracy.

Każdemu zdrowo odradzam pracy w Lidlu.

Na rozmowie obiecywali "pełen etat po czasie" dowiedziałem się od pracowników że to jest nie możliwe.
  zwiń
Plusy
PLUSÓW BRAK
Minusy
- Brak życia prywatnego, - Nigdy nie wiadomo kiedy wyjdzie się do domu, - Mało przerwy, - Praca jest totalnie ciężka
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 27Nie 5Zgłoś
polecam :)
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Gdynia17 sierpnia 2017
Ja pracuję w Lidlu od paru mc,pierwsze dni były ciężkie,tempo pracy,ilośc wiedzy jaka musiałam przyswoić,ale teraz mogę szczerze zapewnić ,że praca w Lidlu jest ok,nie leżymy,cały czas trzeba coś wykładać,sprawdzać świeżość,itd itp,ale za to czas mija błyskawicznie,moja kierowniczka i cały personel na plus,pomocni,zyczliwi,pakiet socjalny w porzadku,pensja również,każda minuta liczona do czasu pracy,w tygodniu mam zawsze dwa dni wolne.Najtrudniej jest rano,kiedy trzeba w ciągu godziny wyłożyc np.kilka palet warzyw,przekładając je jednocześnie datami,sporo pracy a mało czasu.Na plus dla mnie jest też to ,ze nie ma tu monotoni,jednego dnia jestes na kasie,drugiego pieczesz bułki,kolejnego wykładasz towar,czy pilnujesz świeżości warzyw.
Reasumując: lekko nie jest ,ale nie tak strasznie jak niektórzy piszą,ja jestem zadowolona z pracy i polecam Lidl jako pracodawcę :)
Plusy
pakiet socjalny, pensja, atmosfera, mozliwość awansu
Minusy
jeszcze nie widzę :)
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 14Nie 17Zgłoś
Pracownicy sklepu super, gorzej z kierownictwem.
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Warszawa, mazowieckie11 sierpnia 2017
Kierownictwo nie liczy się z pracownikami. Grafik zmieniany z dnia na dzień bez żadnej informacji, bez zapytania pracownika czy może pracować w innych godzinach. Wyjście z pracy o czasie praktycznie nie możliwe. Pracownicy sklepu zwijaja się jak mróweczki a zadań więcej i więcej.
Plusy
Wynagrodzenie zawsze na czas.
Minusy
Częste zmiany grafiku. Nadgodziny
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 26Nie 3Zgłoś
Lidl
Z-ca Kierownika Sklepu (obecny pracownik) –  Swarzędz, wielkopolskie14 czerwca 2017
Praca pełna wyzwań, możliwość awansu zależy tylko i wyłącznie od chęci pracownika.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 6Nie 22Zgłoś
Nie warto nie polecam
Zastepca kierownika (były pracownik) –  Reda, pomorskie29 maja 2017
Poznęcają się psychicznie a na koniec pozbędą. Kierownictwo to z Redy stosuje mobbing współpracownicy dla przypodobania się kierownictwu utopią cie w lyżeczce wody. Pracując w lidlu zapomnij o życiu prywatnym nikt się z nim nie liczy ( grafik) co byś nie zrobił zawsze źle nawet jak nie byłeś za to odpowiedzialny to i tak twoja wina. Nikt normalny tam nie wytrzyma
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 43Nie 2Zgłoś
Miejsce pracy oceniam pozytywnie
Kasjer/ Sprzedawca (obecny pracownik) –  Warszawa, mazowieckie4 maja 2017
Miejsce pracy w ktorej panuje mila atmosfera, sprawia przyjemnosc pracy ze wspolpracownikami i kadra zarzadzajaca. Lubie ta prace gdyz daje mi mozliwosc rozwoju w tej firmie a takze dostac awans.
Plusy
Pakiet medyczny Medicover, paczki i bony podarunkowe dla pracownikow, eventy pracownicze
Minusy
Niska wydajnosc w pracy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 4Nie 35Zgłoś
nie polecam
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Toruń, kujawsko-pomorskie29 kwietnia 2017
Praca w lidlu do łatwych nie należy! Ciągły wyzysk i zostawanie po godzinach. Nikt nie pyta czy możemy zostać dłużej. Co chwila zmiana grafiku. Nie można nic zaplanować. Dzwonią w dzień wolny że za godzinę ma sie byc w pracy. Kierownictwo nie robi nic prócz zamówień i wydawania rozkazów. Zwykły pracownik nie jest w stanie ogarnąć wszystkich zadań (odpiek, owoce i warzywa, wykladanie towaru i czesto jeszcze kasa). W rezultacie biegasz jak poparzony żeby choć trochę zrobić a pozniej i tak opieprz ze czegos nie zrobiles.mało ludzi to wytrzymuje na dłużej, u nas na 20 osób tylko już 5 jest starych stażem. Reszta to same nowe osoby,które co chwila się zmieniają. Po kilku latach pracy klania sie psychiatra.
Plusy
bony na swieta
Minusy
za duzo wymagan a za malo personelu. cala reszta
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 47Nie 1Zgłoś
Store
Sales Assistant (były pracownik) –  Poland14 kwietnia 2017
My responsibilities were very similar to my next job which was Kaufland.
Both companies based on very highly culture standards upon customers and others.
Plusy
none
Minusy
none
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?TakNie 4Zgłoś
Brak dobrej atmosfery
pracownik sklepu (były pracownik) –  Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie27 marca 2017
Witam pracowałam w tej firmie dość długo tylko ze względu na brak pracy, traktują ludzi fatalnie zwłaszcza panie kierownik i zastępcy, nie można było nic powiedzieć bo za to leci się z pracy, jak ma się swojej zdanie, grafik wiecznie zmieniają nie zapytajs się czy możesz zostać tylko masz zostać, nie polecam pracy, człowiek traktowany jest jak śmieć i tylko zaklamane obietnice
Plusy
Pensja, bony na pakiety
Minusy
Grafik wiecznie zmieniany, zwykły pracownik jest nikim
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 46Nie 2Zgłoś
Poznan opienskiego
pracownik sklepu (były pracownik) –  Poznań opieńskiego25 lutego 2017
Dla mnie dramat. Nigdy nie bylo wiadomo o ktorej konczy sie prace, wszedobylski mobbing. Kierownik powoedzial mi ze ma "w dupie" ze mam dziecko i musze wiedziec o ktorej skoncze prace. Wyzysk na kazdym mozliwym kroku. Nikt niczego nie tlumaczy tylko wymaga. Sory jako osoba z wyzszym wyksztalceniem nie znam obslugi prasowarki... ale musialam znalezc jakakalwiek prace poniewaz mialam trudna sytuacje. Wytrzymalam 2 mce i ucieklam. Dramat
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 54Nie 3Zgłoś
mierna minus
Pracownik sklepu (były pracownik) –  K-Koźle, opolskie3 lutego 2017
praca oferowana podczas podpisywania umowy odbiega od rzeczywistych , zarobki rowniez ( np oferuja 1800 po odliczeniu zostaje 1500 a w rzeczywistosci pracownik otrzymuje 1010 zł ) atmosfera panujaca jest sztywna wspolpracownicy szybciej podloza " swinie " byle sie przypodobac kierownikowi co jest tam punktowane , plan pracy zmienia sie bardzo czesto wszelkie nanoszone korenty nie sa przekazywane pracownikowi za to z wielka latwoscia wmawia sie pracownikom ze to ich wina ze czegos nie dopatrzyli, czeste chorowanie pracownika ( z winy sklepu np. bardzo zimny nawiew nad kasami) jest przyzwoleniem do zwolnienia z pracy , obsluga wozkow elektrycznych bez przeszkolenia na zasadzie " albo pracujesz albo wylatujesz" , czeste kradzierze w sklepie po zglaszaniu do kierownika nie robia na nim wrazenia
Plusy
Minusy
mobing, oszukiwanie pracownikow, zle traktowanie
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 35Nie 2Zgłoś
Miejsce pracy,w ktorym jest dobra atmosfera wsrod pracownikow,nie zawsze przez pracodawcow.Praca w godzinach nadliczbowych ogolnie codziennie.
Komisjoner (obecny pracownik) –  Legnica, dolnośląskie26 grudnia 2016
Praca ktora wykonuje,jest dla kobiet praca ciezka.Praca ta w trybie czasowym 8 godzinnym jest do wytrzymania,lecz codzienne zostawanie po godzinach jest wyczerpujace,a pracownicy w gruncie rzeczy nie maja czasu dla wlasnych potrzeb.Nie mozna zaplanowac wlasnych spaw,gdyz nigdy nie wiadomo o ktorej wyjdzie sie z pracy.Stad moja ocena dla tej firmy jest tak niska.
Plusy
Pakiet socjalny
Minusy
Niskie zarobki, praca po godzinach
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 36Nie 4Zgłoś
Nie polecam jak chcecie żyć spokojnie
ZKS (obecny pracownik) –  śląskie17 września 2016
firma ladnie rekrutuje i mówi o stawkach ale nie wspomina ze trzeba doliczyc ok30-40h miesiecznie
a wszystko wykonuje sie w biegu z potem na plecach i cyc... ,brak szacunku od przełożonego
socjal w cale nie tak dobry choc jakis tam jest ...
czeste zmiany grafików ...a kierowników zmieniaja jak skarpetki
Plusy
wypłata na czas - jedyny plus
Minusy
minusy w opisie
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 38Nie 2Zgłoś
Nie warto.
Zastępca Kierownika Sklepu (obecny pracownik) –  śląskie31 sierpnia 2016
Procedury, priorytety, procedury, priorytety........ I tak w kółko. Przy trzech osobach na zmianie, nie ma szans na wykonanie wcześniej wymienionych. Nagany i upomnienia za wszystko. BHP ? A coś takiego istnieje naprawdę? Nie w tej firmie. Można tak wymieniać do skończenia świata. Pozytywów brak. Po dziesięciu latach pracy - psychiatra. Pozdrawiam pracowników, którzy to jeszcze wytrzymują.
Plusy
Nic nie rekompensuje utraty zdrowia fizycznego i psychicznego.
Minusy
J/W
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 73Nie 5Zgłoś
Nie polecam pracodawcy, mimo wszystko więcej minusów niż plusów.
Pracownik sklepu - aktualnie (obecny pracownik) –  Łódź, łódzkie27 sierpnia 2016
Moja opinia o LIDLU będzie taka:
- typowy dzień pracy przewidywał 3/4 etatu, niestety w rzeczywistości praca przekraczała czasowo 1/1 etat (niestety, bo nadgodziny są wymuszane przez kierownictwo i częściowo przez współpracowników);

- co do możliwości rozwoju - nie wypowiadam się, to prywatna sprawa każdego pracownika, jednak z relacji współpracowników dowiedziałem się, że wielu odmówiło tzw. awansu ze względu na zbyt wiele minusów a zbyt mało korzyści;

- kadra zarządzająca - oficjalnie na początku współpracy b mili i to wszystko. Im dłuższy staż tym większa olewka. Nie można było liczyć na pomoc ani kierowników a kierownika regionalnego, za plecami którego kierownicy mówili o nim, że nie można mu wierzyć w to co mówi. Rzeczywistość inna niż obiecywano na rozmowie wstępnej;

- jeżeli chodzi o współpracowników to zespół był teoretycznie zgrany w praktyce - każdy robił co chciał rozglądając się jedynie czy nikt inny go nie widzi z obawy przed tym, że na niego naskarży;

- najtrudniejszą częścią mojej pracy było wyprostowanie godzin mojej pracy (czasu pracy), ciągłe prostowanie grafiku, pilnowanie procedur, których nikt inny nie przestrzegał, a za złamanie których groziły kary materialne i dyscyplinarne;

- najprzyjemniejsza część mojej pracy - kontakt z klientem;
Plusy
Ubezpieczenie pracownicze - niska składka, prywatna opieka medyczna - niska składka
Minusy
Niesłowność kadry zarządzającej, niestabilny grafik, duża ilość nadgodzin, bałagan i niezorganizowanie kierowników zmiany.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 89Nie 4Zgłoś
kierownik sklepu (były pracownik) –  Gdańsk, pomorskie21 sierpnia 2016
W gorszym syfie nie pracowałem! fałsz i obłuda!! ciesze sie ze juz tam nie pracuje!!!!
Plusy
syf
Minusy
syf
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 42Nie 4Zgłoś

3,5